Antony Blinken'a büyük şok! Canlı yayında haykırdı: Gazze kasabı

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Kongre'de bakanlığının bütçesi hakkında ifade verdiği sırada Filistin destekçisi katılımcılar tarafından "Gazze kasabı olarak anılacaksın" sözleriyle protesto edildi.

GİRİŞ 21.05.2024 19:47 GÜNCELLEME 21.05.2024 21:32
Bu Habere 99 Yorum Yapılmış

Blinken, Senato Dış İlişkiler Komitesi önünde ABD diplomasisi, küresel zorluklar ve 2025 bütçe talebi konusunda ifade verirken konuşması protestolarla bölündü.

ABD Dışişleri Bakanı konuşmasına başladığı sırada salonda bulunan bir katılımcı elinde Filistin bayrağı ile ayağa kalkarak, "İsrail tarafından öldürülen Hind Receb 6 yaşındaydı. Blinken, sen Gazze kasabı olarak anılacaksın. Sen masum Filistinlilerin katili olarak anılacaksın." diye bağırdı.'SAVAŞ SUÇLUSU'

Filistin destekçisi, polis tarafından zorla dışarı çıkarılırken diğer bir eylemci de elinde "Savaş suçlusu" pankartı ile “Blinken bir savaş suçlusudur.” diye slogan attı.

Aralıklarla yapılan 3 ayrı protesto eylemi sırasında sessizce bekleyen Blinken, daha sonra oturumdaki konuşmasına devam etti.6 YAŞINDAKİ HIND RECEP 3 SAAT BOYUNCA ÖLMEMEK İÇİN YALVARMIŞTI

İsrail, şubat ayında Gazze'de bir aracı hedef almıştı. Araçta akrabalarıyla birlikte bulunan 6 yaşındaki Hind Receb, ilk saldırıdan kurtulmuş ancak İsrail güçlerinin kuşatması nedeniyle araçta mahsur kalmıştı.

Receb, telefonla ulaşan Filistin Kızılay'ı yetkililerine "Hepsi öldü, gelin alın beni, burada tek kalmak istemiyorum. Çok korkuyorum, lütfen beni almaları için birini gönderin." diye 3 saat boyunca yalvarmış ancak İsrail güçlerinin saldırıları nedeniyle kurtarılamamıştı.

İsrail güçlerinin bölgeden 12 gün sonra çekilmesi sonucu ulaşılan araçta Hind Receb, dayısı, dayısının eşi ve 3 çocuğunun cansız bedenleri bulunmuştu.

Hind Receb'in ölümü dünyada büyük yankı uyandırmıştı.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 99
 • Ecdat 3 hafta önce Şikayet Et
  Yapamadiklarimizi yapanlar hic bizden olmayanlar. Îslam baska bir toplum ariyor ve sanki buldu. Biz başarısız olduk galiba
  Cevapla
 • Reşo 4 hafta önce Şikayet Et
  Katilin ortağına da uçmakta de yargılansın katil ABD
  Cevapla
 • Yalnızkurt 4 hafta önce Şikayet Et
  abd dünyanın en büyük teröristidir Rabbim helak etisin
  Cevapla
 • İLLİYYUN 4 hafta önce Şikayet Et
  Türkiye ye getirilen yabancı plakalı taşıtlardan her yıl yüksek oranda MTV alınmak suretiyle süresiz kalma hakkı verilmesi halinde hem bu tür sorunlara kalıcı bir çözüm olacağı hem de ülke ekonomimize büyük oranda katkı sağlayacağı düşünülmektedir.
  Cevapla
 • tduman 4 hafta önce Şikayet Et
  birde müslümanız diye geçinen bizlere bak.... rabbim onlara hidayet verir inşallah..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yıllar sonra yeniden gündemde... Emekliler bayram öncesi yaşadığı bu şoku unutamadı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Milli Takım'a telefon