Ermenistan pes etti! Paşinyan resmen duyurdu: Topraklarımızı...

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Ermenistan'ın artık "tarihi Ermenistan" arayışını durdurması gerektiğini, Ermenistan'ın halihazırda Ermenilerin yaşadığı 29 bin 743 kilometrekare topraktan oluştuğunu söyledi.

Ermenistan pes etti! Paşinyan resmen duyurdu: Topraklarımızı...
Ermenistan pes etti! Paşinyan resmen duyurdu: Topraklarımızı...
GİRİŞ 22.05.2024 22:09 GÜNCELLEME 22.05.2024 22:09
Bu Habere 215 Yorum Yapılmış

Ermenistan Ulusal Meclisinde milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Başbakan Paşinyan, yönetim alanında çok büyük anlayış sorunları yaşadıklarını, bu sorunların uygun zamanda ve uygun şekilde halledilemediğini kaydederek problemlerin çözümü için çaba harcadıklarını belirtti.

Ermenistan pes etti! Paşinyan resmen duyurdu: Topraklarımızı...

'TARİHİ ERMENİSTAN ARAYIŞIMIZI DURDURMAMIZ GEREKİYOR'

Paşinyan, sorunların çözümü için ilerleme yolu gösterebilecek bir devlet vizyonu ve anlayışı geliştiremediklerini ve bunun kişilerin tutumlarına da yansıdığını belirtti.

Ermenistan Başbakanı, ülkesinin 1991'de bağımsızlığını kazandığında 20 yıl sonra nasıl olacağına dair bir program geliştirilemediğini kaydetti.

Bu sorunun halen devam ettiğini ve gerçekçi bir Ermenistan vizyonunun gerekli olduğunu vurgulayan Paşinyan, Ermenistan'ın sosyal psikolojisinde yer alan en önemli konulardan birinin "kaybedilmiş Ermenistan arayışı" olduğunu söyledi. Paşinyan, şöyle devam etti:

'TOPRAKLARIMIZ 29 BİN 743 KİLOMETREKAREDİR'

"Biz vatan içinde vatan arıyoruz. Şimdi bizim politik mesajımız şudur. Sevgili vatandaşlar, Ermenistan Cumhuriyeti'nin sevgili vatandaşları. Bizim 'tarihi Ermenistan' arayışını durdurmamız gerekiyor çünkü bu anavatanı bulduk. Bu anavatan 29 bin 743 kilometrekare egemen topraklar içeren Ermenistan Cumhuriyeti'dir."

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan

Ermenistan Başbakanı, ikinci önemli sorunun yasal ilişkiler düzeninin temeli olan anayasa olduğunu, anayasal reformların egemenliğin en büyük referansı olan, halkın yaşadığı devlet içindeki yaşam koşullarını kendisinin belirlemesi prensibine dayanması gerektiğini söyledi.

'ERİVAN'IN MERKEZİNDE BİR KAFEDE OTURURKEN KARS'I HAYAL EDİYORLAR'

Paşinyan, Gerçek Ermenistan ile "Tarihi Ermenistan" arasındaki farkı "Erivan'ın merkezindeki bir kafede otururken Kars'ı hayal ediyorlar. Böyle düşünürlerse Erivan'ı da kaybederler. Gerçek Ermenistan ile tarihi Ermenistan arasındaki fark budur." diyerek özetledi.

Ermenistan pes etti! Paşinyan resmen duyurdu: Topraklarımızı...

KAYNAK: AA
Muhammet Arif Güreli Haber7.com - Editör
Haber 7 - Muhammet Arif Güreli

Editör Hakkında

1999 yılında İstanbul'un Ümraniye ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. 2022 yılında Üsküdar Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden dereceyle mezun oldu. İnternet Haberciliğine ilk olarak üniversite sıralarındayken kurduğu internet haber sitesiyle başladı. Kurduğu sitede, 1 yıl kadar sağlık, spor ve kültür kategorilerinde röportaj, özel haber ve analiz yazıları yazdı. Staj eğitimini ise Haber7.com'da tamamladı. Mezun olduğu 2022 yılından bugüne dek Haber7.com ailesinde başlıca gündem, siyaset, dünya, ekonomi kategorileri olmak üzere birçok özel haber, grafik ve video hazırladı. Hala Haber7.com ailesinde Gündem Editörü olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR 215
 • Dağdelenoğlu 2 hafta önce Şikayet Et
  Zengezur koridoru Azerbaycana verilmedikçe bu dava bitmez.
  Cevapla
 • gerçek realist 3 hafta önce Şikayet Et
  yahu şaşırmayalım. natoya girmek için göz kırpıyor. kesinlikle natoya felan almamalıyız
  Cevapla
 • tihac say 3 hafta önce Şikayet Et
  güzel, ama çok geç kaldınız
  Cevapla
 • Sakin 3 hafta önce Şikayet Et
  Ne yapsan boş bizdede aynı hükümet gitsinde ne olursa olsun. Olacağı burda da aynı Roma tatili elitlere onlarda halkı uyutma işini yapacaklar olduda bitti sorunlar halının altına süpürecek ler orda erivanı burdada ankarayı kaptıracaklar.
  Cevapla
 • YKC 3 hafta önce Şikayet Et
  aklıselim bir açıklama olmuş
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Netanyahu'ya bir şok daha! Şimdiye kadar ki en büyüğü...
Kassam'dan İsrail askerlerine pusu: Çok sayıda ölü ve yaralı var