Miçotakis, Orhan Pamuk'un kitabını çok sevmiş

Yunanistan Başbakanı Miçotakis, Yunan bir Youtuber'a özel hayatı ile ilgili açıklamalar yaptı. Şu sıralar, Orhan Pamuk'un "Masumiyet Müzesi" adlı kitabını okudğunu söyleyen Miçotakis, "Daha önce nasıl okumamışım anlamıyorum." dedi.

GİRİŞ 09.06.2024 09:28 GÜNCELLEME 09.06.2024 15:04
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis ülkesinde bugün gerçekleşen Avrupa Parlamentosu seçimleri arefesinde, özel hayatı ile ilgili bazı ilginç açıklamalar yaptı.

Miçotakis, Atina caddelerinde bir otomobilin içinde, Youtuber Yanis Sarakaçanis’e konuştu. Okuduğu son kitap sorulduğunda, "Şimdi, Orhan Pamuk’un Masumiyet Müzesi’ni okuyorum. Çok güzel bir kitap. Daha önce nasıl okumamışım anlamıyorum." diye konuştu. 

"EŞİMLE ZOR GÜNLER YAŞADIK"

Yunanistan Başbakanı, kendisine eleştiriler yöneltildiğinde ne hissettiği sorusuna da "Her ne kadar dayanıklı olsam da kötü niyetli eleştirilerden etkileniyorum. Bana yönelik saldırılar başka, ailemi hedef alan saldırılar başka. Aileme yönelik hakaretlerin olması, çamur atılması bana acı veriyor. Aileme yönelik saldırılar yüzünden de eşim Mareva ile 7 yıl içinde zor günler yaşadık." cevabı verdi. 

Geçmişte psikoterapi yaptığını belirten Miçotakis, "İnsan, güçlüklerle karşı karşıya kaldığında yardım almak için bir uzmana başvurmaktan utanmamalıdır. Günümüz gençliğinin de komplekslerden uzak kalıp, uzmanlara başvurmaları konusunda da özellikle sevinçliyim." diye konuştu.

Erkan Talu Haber7.com - Dış Haberler Editörü
Haber 7 - Erkan Talu

Editör Hakkında

Elazığ'da doğan Erkan Talu; ilk, orta ve lise öğrenimini Ayvalık'ta tamamladı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, "Sanat Tarihi" bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında gazetecilik üzerine çok sayıda eğitim alıp okumalar yaptı. Habercilik kariyerine "muhabir" olarak Kanal 7'de başladı. Kanal 7'de hem iç hem de dış basını takip eden ekipte yer alarak "Ana Haber"e bültenler hazırladı. Kanal 7'de çalıştığı dönemde, Ülke TV için haberin yanı sıra VTR, DSF ve program içerikleri üretti. 2017 ortasında Haber7'ye geçti. Kariyerini, "Haber7 Dış Haberler Editörü" olarak devam ettiriyor.
YORUMLAR 12
 • alpi 1 ay önce Şikayet Et
  seversin tabi. Sen sevmeyeceksin de ben mi seveceğim!
  Cevapla
 • ümit 1 ay önce Şikayet Et
  Bende yunan duşmanı yazarların kıtaplarını okuyorum
  Cevapla
 • Türk Vatandaşı 1 ay önce Şikayet Et
  Ben de yunan olsam TÜRK düşmanı hainleri severdim. Gayet doğal.
  Cevapla
 • cascades 1 ay önce Şikayet Et
  size verelim
  Cevapla
 • Gerçekler 1 ay önce Şikayet Et
  Yunanlı vahşilerin Mora Yarım Adasında Müslüman Türklere karşı yaptıkları vahşi soykırımı anlatan bit Türk yazar yok mu !!!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Gazzeli Hind'ın hikayesi bir kez daha dünyanın gündeminde
İsrailli siyasetçi Liberman Hudeyde Limanı'nın "tamamen yok edilmesini" istedi