ABD'den, Gazze'de ateşkes önerisinin BMGK'da oylanması çağrısı

ABD, Başkan Joe Biden, duyurusunu yaptığı 3 aşamalı Gazze'de ateşkes önerisinin, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinde (BMGK) oylanması için çağrıda bulundu.

GİRİŞ 10.06.2024 06:59 GÜNCELLEME 10.06.2024 09:47
Bu Habere 91 Yorum Yapılmış

ABD'nin BM Daimi Temsilciliği Sözcüsü Nate Evans, konuyla ilgili açıklamasında, pazar günü BMGK'ya başvuruda bulunduklarını bildirdi.

Buna göre ABD, Biden'ın önceki hafta duyurusunu yaptığı İsrail'in hazırladığı Gazze'de ateşkes önerisinin BMGK tarafından oylanıp desteklenmesini talep etti.

Evans, 3 aşamalı söz konusu anlaşmaya uluslararası desteğin verilmesi durumunda ateşkes sürecinin hızlanacağını ve ateşkesin olması halinde de hem esirlerin serbest kalacağını hem de İsrail'in Gazze'deki yerleşim alanlarından anlaşma koşullarına göre çekileceğini belirtti.

Evans, açıklamasında, "İsrail bu anlaşmayı zaten kabul etti, şimdi Güvenlik Konseyinin tek ses olma ve Hamas'a anlaşmayı kabul etme çağrısını yapma fırsatı var." ifadesini kullandı.

Öte yandan BM kaynakları, söz konusu oylamanın hafta başında BM Güvenlik Konseyi gündemine alınarak yapılabileceğini bildirdi.

Gazze'de hadi diyelim ilk iki aşama gerçekleşti, ya üçüncü aşama?Gazze'de hadi diyelim ilk iki aşama gerçekleşti, ya üçüncü aşama?

Gazze kasaplarından ateşkes tiyatrosu!Gazze kasaplarından ateşkes tiyatrosu!

İsrail ateşkes şartını açıkladı: Savaş bundan sonra bitecekİsrail ateşkes şartını açıkladı: Savaş bundan sonra bitecek

İsrail'den ateşkes açıklaması: Şartlarımız yerine getirilmezse kabul etmeyizİsrail'den ateşkes açıklaması: Şartlarımız yerine getirilmezse kabul etmeyiz

ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak

Editör Hakkında

Ankara'da doğan Özgür Bayrak, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi "Gazetecilik" bölümünden mezun oldu. Üniversite döneminde çeşitli yerel gazetelerde muhabir ve editör olarak görev aldı. Star.com'da internet editörü olarak stajını tamamladıktan sonra Medya Takip Merkezi'nde 3 yıl boyunca Gündem, Siyaset, Spor, Ekonomi kategorilerinde haber ve SEO içerikleriyle birlikte galeri ve video hazırladı. 2019'un Şubat ayından bu yana ise Haber7.com'da Gündem Editörü olarak habercilik kariyerine devam etmektedir.
YORUMLAR 91
 • Muhsin 1 ay önce Şikayet Et
  ALLAH kimsenin yaptığını yanına bırakmaz ALLAH kimsenin yaptığını yanına bırakmaz ALLAH kimsenin yaptığını yanına bırakmaz ALLAH kimsenin yaptığını yanına bırakmaz ALLAH kimsenin yaptığını yanına bırakmaz ALLAH kimsenin yaptığını yanına bırakmaz ALLAH kimsenin yaptığını yanına bırakmaz ALLAH kimsenin yaptığını yanına bırakmaz ALLAH kimsenin yaptığınıyanına bırakmaz ALLAH AZİZDİR HAKİMDİR
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Bu savaşın tek kaybedeni, Gazze dışındaki müslümanlar ve israil.
  Cevapla
 • Zafer 1 ay önce Şikayet Et
  BM soykırımın taraftarı değil? Ancak iki ülkenin anlaşarak kabul edecekleri bir anlaşma geçerli olur. Aksi halde BM kimki barış anlaşması dayatıyor.
  Cevapla
 • Bir Akıncı 1 ay önce Şikayet Et
  Şeytanlıkta şeytana bile pabucunu ters giydirirsiniz washington şeytanları
  Cevapla
 • Das 1 ay önce Şikayet Et
  Bmgk zaten abd nin arka bahcesi bagimsiz ülkeler bmgk cikmali
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Eski İsrail Başbakanı: Netanyahu tutuklanacak, İsrail yargılanacak
Sadece 'bir uydu' değil! Artık uzayda tam bağımsız bir Türkiye var...