Dört ABD'li akademisyen Çin'de bıçaklandı

Çin'de halka açık bir parkta kimliği belirsiz saldırgan tarafından bıçaklanan dört ABD'li akademisyen hastaneye kaldırıldı.

Dört ABD'li akademisyen Çin'de bıçaklandı
Dört ABD'li akademisyen Çin'de bıçaklandı
GİRİŞ 11.06.2024 07:49 GÜNCELLEME 11.06.2024 07:49

Üniversiteden yapılan açıklamada, Iowa Cornell Üniversitesi akademisyenlerinin Çin'in kuzeyindeki Jilin eyaletinde bulunan parka gündüz yaptıkları ziyaret sırasında meydana gelen “vahim bir olayda” yaralandıkları belirtildi.

Iowa Temsilcisi Adam Zabner, bıçaklanma olarak ifade ettiği olayda yaralanan dört kişiden birinin kardeşi David olduğunu söyledi.

TRT Haber'in BBC'den derlediği habere göre, grubun yerel bir tapınağı ziyaret ederken bıçaklı bir adam tarafından saldırıya uğradığını ifade etti.

Bay Zabner kardeşinin Beishan Park'ta kolundan bıçaklandığını ve hastanede tedavi gördüğünü durumunun iyi olduğunu söyledi.

ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, Jilin'de bir bıçaklama olayı yaşandığından haberdar olduklarını ancak daha fazla bilgi veremeyeceklerini söyledi.

Cornell Üniversitesi dört akademisyenin, Çin'deki bir üniversite ile yapılan işbirliğinin bir parçası olarak ders verdiklerini açıkladı.

Park ziyaretleri sırasında Beihua Üniversitesi'nden bir öğretim üyesi eşlik etmişti.

Çinli yetkililer olayla ilgili henüz bir açıklama yapmadı ancak olay sonrasına ait görüntüler sosyal medyada hızla yayıldı.

Paylaşılan görüntülerde en az üç kişinin kanlar içinde yerde yattığı görülüyor.

KAYNAK: BBC
Ömer Aktaş Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ömer Aktaş

Editör Hakkında

1991 yılında Bayburt’ta doğdu. Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldu. 2016 yılında Anadolu Ajansı'nda stajını yaptı. Yeni Şafak ve Akşam Gazetesi'nde çalıştı. Nisan 2021'den bu yana Haber7.com'da ‘Gündem Editörü’ olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
CHP sözcüsü Yücel'e sert tepki: Bu açıklama, Müslümanlara müdahaledir!
Hudeyde Limanı saldırısında uydu görüntüleri ortaya çıktı! Büyük yıkım