Rusya'da hareketli saatler! Gardiyanları rehin alan DAEŞ'li mahkumlar öldürüldü

Rusya' da beş mahkum, iki çalışanı rehin aldı. Rehine eylemini gerçekleştirenler, terör örgütü DAEŞ destekçisi olduklarını iddia etti. Saldırganların Rus özel kuvvetleri tarafından öldürüldüğü bildirildi.

GİRİŞ 16.06.2024 16:01 GÜNCELLEME 16.06.2024 16:17
Bu Habere 40 Yorum Yapılmış

Rusya'nın güneyindeki gözaltı merkezinde rehine krizi yaşandı.

Rus kolluk kuvvetleriyle bağlantılı bir Telegram kanalı olan Baza, gözaltında tutulan beş kişinin, iki gardiyanı rehin aldığını açıkladı.

TALEPLERİNİ BİLDİRDİLER

Baza, rehine eylemini gerçekleştirenlerin, terör örgütü DAEŞ destekçisi olduklarını öne sürdü. Interfax haber ajansı ise bu beş mahkumun bir araba ve serbest geçiş talep ettiğini duyurdu.

RIA haber ajansının olay yerinden bildirdiğine göre, gözaltı merkezi yakınlarında silah sesleri duyuldu. Daha sonra yapılan açıklamada, rehine eylemini gerçekleştirenlerin Rus özel kuvvetleri tarafından öldürüldüğü açıklandı.

HÜCRENİN PARMAKLIKLARINI KIRDILAR

Rusya'nın federal cezaevi servisi, "Suçlular ortadan kaldırıldı" açıklamasını yaptı ve rehineleri kurtarmak için "özel bir operasyon" düzenlendiğini ekledi.

Açıklamada, "Rehin tutulan çalışanlar serbest bırakıldı. Herhangi bir yara almamış durumdalar" denildi.

Rus medyası, aralarında terör suçlarından hüküm giymiş olanların da bulunduğu rehinecilerin hücrelerindeki pencerenin parmaklıklarını kırarak bir gardiyan odasına girdiklerini ve burada en az iki cezaevi görevlisini rehin aldıklarını aktardı.

Devlet medyası, bazı kişilerin mart ayında Moskova'da bir konser salonuna düzenlenen ölümcül saldırının sorumluluğunu üstlenen grupla bağlantılı olmakla suçlandığını söyledi.

Özel kuvvetler gözaltı merkezine baskın yapmadan önce, rehin alanlardan biri 112 Telegram kanalı tarafından bağlı gardiyanlardan birinin yanında bıçak sallarken gösterildi.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 40
 • Orhan 1 ay önce Şikayet Et
  Daes Rusya'ya da bulaşmış .demekki İran talimat almış rusyaya musallat olacak...
  Cevapla
 • Faruk 1 ay önce Şikayet Et
  İyi cesaret bunu yapanları vurabilme yetkisi? Rus adaleti bizde de uygulanmalıdır evlatların yarını için!
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Amerika'ya başsağlığı dileyin!
  Cevapla
 • Babür 1 ay önce Şikayet Et
  Büyük devlet böyle olunur işte.
  Cevapla
 • Cevdet 1 ay önce Şikayet Et
  Rusyada Birilerini rehin alarak amacına ulaşmak isteyen aptaldır. Güvenlik güçleri Hem Teröristleri hemde rehineleri hatta önce rehineleri öldirür sonrada teröristleri ve böylece olay Güvenlik güçlerinin zaferiyle sonuçlanır üstelik her bir güvenlik görevlisine kahramanlik madalyası verilir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Devlete para ödemeyen '30 bin hayalet' yakalandı!
Tarihin en büyük kesintisi! Kabus gibi olay Dünya geneline işte böyle yansıdı...