Kassam Tugayları'ndan İsrail'e pusu! 29 Şubat'ın intikamı alındı

Hamas'ın askeri kanadı Kassam Tugayları, 29 Şubat'ta BM yardım TIR'larını bekleyen Filistinlere yönelik katliam gerçekleştiren İsrail askerlerini aynı noktada pusuya düşürdü; 12 İsrail askeri öldürüldü.

GİRİŞ 17.06.2024 07:42 GÜNCELLEME 17.06.2024 08:37
Bu Habere 108 Yorum Yapılmış

7 Ekim'den sonra Gazze'de katliama girişen İsrail'e, Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'ndan ağır bir darbe geldi.

Kassam Tugayları, "Yasin 105" roketleriyle İsrail askeri aracını hedef alarak İsrail askerlerinin öldürüldüğünü duyurdu. Gazze'nin güneyindeki çatışmada, 12 İsrail askerinin öldüğü doğrulandı.

29 ŞUBAT'TAKİ KATLİAMIN YAPILDIĞI YERDE PUSU

Kassam Tugayları'nın gerçekleştirdiği bu saldırının, İsrail'in 29 Şubat'ta Birleşmiş Milletler (BM) tarafından gönderilen insani yardım TIR'larını bekleyen Filistinlileri katlettiği noktayla aynı olması dikkat çekti. İsrail'in 29 Şubat'ta Nablus Kavşağı'nda insani yardım bekleyenlere düzenlediği saldırıda 118 kişi hayatını kaybetmiş, 760 kişi ise yaralanmıştı.

Gazze Şeridi'ne saldırıların başladığı 7 Ekim 2023'ten bu yana ölen İsrailli asker sayısı 662'ye, yaralı asker sayısı ise 3 bin 841'e yükseldi.

Erkan Talu Haber7.com - Dış Haberler Editörü
Haber 7 - Erkan Talu

Editör Hakkında

Elazığ'da doğan Erkan Talu; ilk, orta ve lise öğrenimini Ayvalık'ta tamamladı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, "Sanat Tarihi" bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında gazetecilik üzerine çok sayıda eğitim alıp okumalar yaptı. Habercilik kariyerine "muhabir" olarak Kanal 7'de başladı. Kanal 7'de hem iç hem de dış basını takip eden ekipte yer alarak "Ana Haber"e bültenler hazırladı. Kanal 7'de çalıştığı dönemde, Ülke TV için haberin yanı sıra VTR, DSF ve program içerikleri üretti. 2017 ortasında Haber7'ye geçti. Kariyerini, "Haber7 Dış Haberler Editörü" olarak devam ettiriyor.
YORUMLAR 108
 • Asi ihtiyar 1 ay önce Şikayet Et
  bu 12 tanesi Allah CC.'nun gerçek vaadini gördüler. "toprağın altı".....!
  Cevapla
 • Mehmet 1 ay önce Şikayet Et
  Darısı diğer itlerin başına, ateşleri bol olsun köpeklerin.
  Cevapla
 • Dumrul 1 ay önce Şikayet Et
  Helal olsun tüm lanetliler geberene kadar devam iblise tapanlar iblise tapan pkklı kardeşlerine tonlarca silah gönderirken biz müslüman kardeşlerimize niye silah göndermiyoruz
  Cevapla
 • Emrullah bulut 1 ay önce Şikayet Et
  İslam'ın İzzet ve serefinin gerçek mimarları Allah CC yâr ve yardımcınız olsun
  Cevapla
 • Reşo 1 ay önce Şikayet Et
  Yahudi leşlerinin çoğalması dileğiyle
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İsrail'den son dakika yeni ateşkes duyurusu!
Bakan Fidan: Netanyahu’nun, başka bir ajandası var