İsrail askerinde skandal harita! Sosyal medyada gündem oldu! Türkiye dahil 7 ülke...

İşgalci İsrail askerinin kolunda vadedilmiş toprakları simgelen bir harita dünyada büyük yankı uyandırdı. Haritada Türkiye dahil 7 ülke bulunuyor.

GİRİŞ 17.06.2024 14:31 GÜNCELLEME 17.06.2024 15:05
Bu Habere 260 Yorum Yapılmış

İşgalci İsrail ordusu Gazze'de katliamlarına devam ediyor. 7 Ekim 2023'ten bu yana düzenlediği saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısı 40 bine yaklaştı. Dünyadan gelen tüm tepkilere rağmen hız kesmeden katliam yapan İşgalci İsrail, yine bir skandalla gündeme geldi.

İşgalci İsrail askerinin kolunda vadedilmiş toprakları simgelen bir harita dünyada büyük yankı uyandırdı. Haritada Türkiye dahil 7 ülke bulunuyor.

SKANDAL HARİTA

İsrailli Telegram kanallarında ortaya çıkan ve kısa sürede sosyal medyada ses getiren görüntülerde ise bir İsrail askerinin kolunda tam Türkiye dahil 7 ülkeyi kapsayan bir vadedilmiş topraklar haritası görüldü.

Harita, Mısır, Lübnan, Suriye, Irak, Irak, Suudi Arabistan ve Türkiye'nin bazı bölgelerini kapsıyor.'VADEDİLMİŞ TOPRAKLAR' NEDİR?

Vadedilmiş topraklar Yahudilik'te Tanrı YHVH tarafından İbrahim'e ve soydaşlarına vadedilmiş bölgedir. Tam sınırları belli olmamakla beraber, günümüzde İsrail ve Filistin Devleti topraklarını oluşturan bölgenin Vadedilmiş Topraklar olduğu inancı yaygındır. Günümüzde ise vadedilmiş topraklar Mısır, Irak, İran, Lübnan, Suudi Arabistan, İran'ın bir bölümü ve Türkiye'nin de güneyini kapsıyor. Yani İsrail her ne kadar Hamas ile savaştığını öne sürse de devlet olarak politikaları sınırlarını genişleterek Orta Doğu ve Anadolu'ya kadar uzanan bir bölgeye hakimiyet kurmak.

Vadedilmiş topraklar

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 260
 • Mehmet güçlü 3 hafta önce Şikayet Et
  Sen o yılanın başını ezmezsen bir gün gelir o yılan seni ısırır
  Cevapla
 • Necmettin Yumrutepe 3 hafta önce Şikayet Et
  İsraillin ve babalarının kıyameti oluruz bu iş çocuk kadın savunmasız insan öldürmeye benzemez siz gelmseniz günün sonunda biz geleceğiz kimin varsa gelsin
  Cevapla
 • Kul Ahmet 3 hafta önce Şikayet Et
  Siyonistler daha Türk ne demek henüz anlamamıs belli.Silahsız savunmasız insanları bombalayarak öldürmeyi kahramanlık ve savaş sanıyorlar Ne olur o elinizde ki harita için bir an önce harekete geçin.Hadi bdkliyoruz maçanız yiyorsa...
  Cevapla
 • Serkan 3 hafta önce Şikayet Et
  Savaş sebebi bu harita.
  Cevapla
 • Türk varol. 3 hafta önce Şikayet Et
  Tüm yahudiler öldürülmeli.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD'de Cumhuriyetçilerin adayı resmen Trump oldu!
Emekliye ek zamda son dakika gelişmesi!