Nijer halkı yardım organizasyonları dolayısıyla Türkiye'ye minnettar

Türkiye'den gelen vakıf ve sivil toplum kuruluşlarının (STK) Nijer'de yürüttüğü yardım organizasyonları halk tarafından memnuniyetle karşılanıyor.

GİRİŞ 17.06.2024 23:34 GÜNCELLEME 18.06.2024 11:31
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), Türk Kızılay, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, Cansuyu Derneği gibi birçok STK ve vakfın Nijer'in farklı şehirlerindeki kurban dağıtımı sürüyor.

Bölge halkı, zor günlerinde yanlarında olan Türkiye'ye yürüttükleri yardım organizasyonları dolayısıyla minnettarlıklarını dile getirdi.

Nijerli Sita Hamidou, AA muhabirine, Türkiye'nin bu organizasyonları karşısında çok mutlu olduklarını belirterek, "Yaklaşık 6 senedir Türkiye Diyanet Vakfı buraya gelerek yardım organizasyonunda bulunuyor. Her geçen yıl getirdikleri yardımlar artıyor. Türkiye'den gelen bu yardımlar halka dağıtılıyor." dedi.

Özellikle bu süreçteki tutumu dolayısıyla Nijer'deki Türk Büyükelçiliğine teşekkür eden Hamidou, her yıl yetkililerin gelerek kendileriyle ilgilenmesi karşısında ayrıca mutlu olduklarını söyledi.

Moussa Adamou ise Türkiye'ye Nijer'e verdiği yardımlardan dolayı teşekkür ederek, "Allah Türk halkından razı olsun. İnşallah daha çok yıllar bu yardımlar sürer." diye konuştu.

Djibrilla Alfary da Nijer halkı adına, Türkiye'den gelerek yardımda bulunanlara minnettarlığını dile getirerek, "Allah bu yardımı yapanlara kat kat fazlasını versin. İnşallah cennete giderler. Çünkü Türkler Nijer halkının iyi günde de kötü günde de yanında oldular." ifadesini kullandı.

Nijer ve Türkiye arasında iyi bir dostluğun olduğunu kaydeden Alfary, bunun hep sürmesini ve daha da güçlenmesi diledi.

 

KAYNAK: AA
Muhammet Binici Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Muhammet Binici

Editör Hakkında

İstanbul Şişli'de doğan Muhammet Binici, Anadolu Üniversitesi Radyo Televizyon Programcılığı ve Spor Yönetimi bölümlerini bitirdi. Eğitimine, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde devam etmektedir. Gazeteciliğe 2012 yılında yerel haber siteleri ve yerel gazetelerde başladı. Gündem, Magazin alanlarında editör-muhabirlik yaptı. 2016 yılında Yeni Akit Gazetesi'nde bir yıl muhabirlik yaptıktan sonra, 2020 Eylül itibariyle Haber7'de 'Gündem Editörü' olarak görevine devam etmektedir.
YORUMLAR 5
 • Fatmagül 1 ay önce Şikayet Et
  Oradaki halka neler ögretilebilir, orada ne yetişiyor, gelir kaynağı bulmak lazım ki kendileri kazansın güçlü olsunlar
  Cevapla
 • mert 1 ay önce Şikayet Et
  yapılan yapımların reklamı olmaz !!!yapacaksan Alkah rızası için ve dürüstçe yapacaksın ayrıca kaç kişinin ne kadar kurban üçeri ödediklerini açıklayacaksın kesilen kurbanlarla birlikte inandiracaksin yardim yapanları üçbes gariban halkına resim çektirmekle olmaz bu işler!!‘
  Cevapla
 • Mehmet 1 ay önce Şikayet Et
  Sen yardım yaptın mı ? yaparsan görürsün !
  Cevapla
 • Erol Bektas 1 ay önce Şikayet Et
  Ben yaptim ve videolarini gördüm ... ordaki emegi gecen herkeze tsk ediyorum ... Allah razi olsun
  Cevapla
 • Boyaci 1 ay önce Şikayet Et
  Nezir Derneği orada yokmu...
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Resmen açıkladı! Biden yarıştan çekilecek mi?
İşte Hacıosmanoğlu'nun yapacağı ilk icraat! Tartışılan kural değişiyor