İsrail'den Hamas itirafı: Yok edilemez!

İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) Sözcüsü Daniel Hagari, Hamas’ın tamamen ortadan kaldırılacağına dair söz verenlerin İsrail halkını yanılttığını belirterek, "Hamas bir fikirdir, yok edilebileceğini düşünenler yanılıyor" dedi.

GİRİŞ 19.06.2024 22:15 GÜNCELLEME 20.06.2024 09:31
Bu Habere 52 Yorum Yapılmış

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları 257 gündür devam ederken, İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) Sözcüsü Daniel Hagari, İsrail basınına açıklamalarda bulundu.

"HAMAS BİR FİKİRDİR, YOK EDİLEBİLECEĞİNİ DÜŞÜNENLER YANILIYOR"

Hagari, Hamas’ın tamamen ortadan kaldırılacağına dair söz verenlerin İsrail halkını yanılttığını belirterek, "Hamas bir fikirdir, yok edilebileceğini düşünenler yanılıyor. Eğer hükümet bir alternatif bulmazsa Gazze'de olmaya devam edecek" dedi.

srail Savunma Kuvvetleri (IDF) Sözcüsü Daniel Hagari

"IDF BU KONUDA KARARLIDIR"

Hagari’nin açıklamasının ardından İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun ofisi tarafından yapılan açıklamada, güvenlik kabinesinin "Hamas'ın askeri ve idari kabiliyetlerinin yok edilmesini savaş hedeflerinden biri olarak belirlediği" belirtilerek, "IDF bu konuda kararlıdır" denildi.

IDF Sözcü Birimi de bir açıklama yayınlayarak, ordunun Hamas'ın yönetim ve askeri kabiliyetlerini yok etmek de dahil olmak üzere hükümetin belirttiği savaş hedeflerine bağlı olduğunu aktardı. Açıklamada, Hagari'nin açıklamasında "Hamas'ı bir ideoloji ve fikir olarak ortadan kaldırmaktan" bahsettiği belirtilerek, "Aksini iddia etmek, sözleri bağlamından koparmak olur" denildi.

KAYNAK: İHA
Emrah Konak Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrah Konak

Editör Hakkında

1992 yılında Erzurum'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Erzurum'da, lise öğrenimini Rize'de, lisans öğrenimi ise Atatürk Üniversitesi'nde tamamladı. Halihazırda Nevşehir Hacı Bektaş Üniversitesi'nde yüksek lisans öğrenimine devam ediyor. Meslek hayatına 2015 yılında başlayıp birçok haber sitesi ve televizyon kanalında farklı pozisyonlarda görev aldı. Şu an meslek hayatına haber7.com'da "Editör" olarak devam ediyor.
YORUMLAR 52
 • misafir 4 hafta önce Şikayet Et
  Cenabı Allah'da sizi gibi itleri bağlamından kopararak inşallah!
  Cevapla
 • fatima 4 hafta önce Şikayet Et
  aynen öyle öylede İslam alemini ben göremiyorum tekyurek olacak hepsi korkak
  Cevapla
 • Vatandaş 4 hafta önce Şikayet Et
  Hepimiz Filistinliyiz, hepimiz Hamas üyesiyiz. Sadece 1967 sınırları değil, Filistin'in tamamı Filistinlilerindir. İsrail, işgalci, soykırımcı, kan emici, insanlık düşmanı şeytani Siyonist bir terör örgütüdür.
  Cevapla
 • seçkin 4 hafta önce Şikayet Et
  hayırlı günler delerim ayrıca geçmiş bayramımız mubarek olsun sevdugum dualarımız mücait hamas kardeşlerimize olsun hayırlı zaferler olsun filistini kardeşlerimize olsun kahrolsun israil perişan olsun israil malup olur inşallah israil?
  Cevapla
 • Asım’ın Nesli 4 hafta önce Şikayet Et
  Allah’ın galib ettiğini kimse mağlup edemez.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
CHP yönetimindeki Antalya'da suya yüzde 446 zam
Son dakika: Başkan Erdoğan duyurdu! Önümüzdeki ay sonuna kadar ücretsiz...