Avrupa’da İsrail’i sarsan iki olay: Casus vekil men edildi, 3 ordu gönüllüsü yakalandı

Dünya ülkeleri İsrail işbirlikçilerine karşı harekete geçti. Hollanda'da İsrail'e casusluk yaptığı belirlenen milletvekili hükümetten men edildi. Avustralya'da İsrail ordusuna katılmaya hazırlanan 3 kişi gözaltına alındı.

GİRİŞ 20.06.2024 14:14 GÜNCELLEME 21.06.2024 09:35
Bu Habere 70 Yorum Yapılmış

Uluslararası hukuku yerle bir ederek Gazze Şeridi’nde birçok insanlık suçuna imza atan, yasaklı fosfor bombaları kullanarak 15 bin 694’ü çocuk 37 bin 396 kişiyi katleden soykırımcı İsrail’e karşı bütün dünya teyakkuzda. Maldivler’de İsraillilere ülkeye giriş yasağı uygulanırken, dünyanın çeşitli ülkelerindeki İsrail işbirlikçilerine yakın takip başlatıldı.

Hollanda’da İsrail doğumlu, aşırı sağcı siyasetçi Gidi Markuszower’in hassas bilgileri “yabancı bir güce” aktardığı tespit edildi.

Hollanda Ulusal Güvenlik Servisi (AIVD), Gidi Markuszower’in Hollanda'da yaşayan 46 yaşındaki bir şahsın mahrem bilgilerini “yabancı bir güce” ilettiği yönünde rapor hazırladığı bildirildi. Söz konusu yabancı gücün İsrail olduğu değerlendiriliyor.

HÜKÜMET KARIŞTI

Hollanda Başbakanı Geert Wilders, Markuszower’in İltica ve Göç Bakanlığı pozisyonuna adaylığını geri çekme kararı aldı.

Markuszower 2010 yılında ise AIVD tarafından “olası güvenlik tehdidi” olarak işaretlendikten sonra milletvekili adaylığını geri çekmek zorunda kalmıştı.

NETANYAHU'NUN ADAMI

Markuszower, siyasi kariyerine İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun liderliğini yaptığı Likud Partisi’nin Hollanda sözcüsü olarak başlamıştı.

İSRAİL ORDUSUNA KATILACAK TERÖRİST ADAYLARI YAKALANDI

Avrupa’da İsrail aleyhine bir diğer gelişme Avustralya’da yaşandı.

İngiliz Guardian gazetesinin haberine göre, İsrail Savunma Kuvvetleri’nde (IDF) görev yapmak üzere ülkeden ayrılmayı planladıkları şüphesiyle 3 Avustralya vatandaşı gözaltına alındı.

Avustralya Sınır Muhafızları, soykırımcı İsrail ordusunda görev yapmak üzere İsrail’e gezi planladıkları saptanan 3 kişi hakkında incelemelerini sürdürüyor.

Gözaltına alınan şahısların İsrail ordusunda paralı asker olarak görev alacakları değerlendiriliyor.

Edinilen bilgilere göre 7 Ekim 2023’ten bu yana toplamda 4 Avustralya vatandaşı İsrail’e giderek IDF’ye katıldı. Avustralya İçişleri Bakanlığı, İsrail ordusuna katıldığından şüphelenilen 4 Avustralya vatandaşından 3’üyle ilgili araştırmalarına devam ediyor.

KAYNAK: HABER7
Faruk Arslan Haber7.com - Özel Haber Sorumlusu
Haber 7 - Faruk Arslan

Editör Hakkında

İstanbul’da doğdu. Aslen Erzurumlu. Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunu. 2010 yılından bu yana gazete ve internet haberciliğinde. 2013-2022 yılları arasında Akit Medya bünyesinde birçok vazife üstlendi. Dosya haberleriyle ödül ve plaketler aldı. Alanında uzman isimlerle röportajlar, mülakatlar, beyanatlar gerçekleştirdi. Çeşitli kurum, kuruluş ve STK’lara metin yazarlığı desteği verdi. Alanıyla ilgili seminerlerde, konferanslarda, çalıştaylarda, panellerde yer aldı. Uluslararası Medya Enformasyon Derneği ve İletişim Platformu Derneği üyesi. Kasım 2022’den beri Haber7 kadrosunda.
YORUMLAR 70
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Avustralya'da bile İsrail ordusuna katılmaya katılmaya çalışan kimseleri tutuklarlarken biz de Türk vatandaşı olup Yahudi İsrail devletine yardım etmeye giden onu safında savaşmaya giden vatandaşlarımız da var. Bunlar için acilen tedbir alınması lazım. Vatandaşlıktan çıkarılması lazım.
  Cevapla
 • Gurbetçi Dortmund 1 ay önce Şikayet Et
  Türkiyede açık açık destek verenlere ne diyecez ? Resmen partileri var mecliste aloo ..
  Cevapla
 • Halıl 1 ay önce Şikayet Et
  Avrupa Amerıka diğer ulkelerde İsraıl vede Cıa Ajanları dolu..hele hele Arap ulkelerı..Iran...Mason derneklerı Roteryenler nerden emır alıyor sanıyorsunuz..bağlı oldukları ulkeyı hala çözemedınızmı..Siyonızm ve Yahudılık...
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  mark rutte denen Hollandalı yahudi casus NATO genel sekreteri yapılmaya çalışılıyor
  Cevapla
 • nurı 1 ay önce Şikayet Et
  bızde durum ne bır calısma varmı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Meteoroloji'den beş kente son dakika uyarısı!
Edin Dzeko coştu! Mourinho'lu Fenerbahçe turun kapısını araladı