Uçağın acil çıkış kapısını açtı, tuvaleti aradığını iddia etti

Çin'de Quzhou şehrinden Chengdu'ya gitmek için yola çıkan bir uçakta, kimliği belirsiz bir kadın yolcu acil çıkış kapısını açtı. Olay sonrası kadının açıklaması ise 'Tuvaleti arıyordum' oldu.

GİRİŞ 10.07.2024 16:15 GÜNCELLEME 10.07.2024 17:19

Çin'de bir yolcu uçağında hava trafik kontrolünün gecikmesi nedeniyle kalkış beklenirken kimliği belirsiz bir kadın yolcu, uçağın acil çıkış kapısını açtı.

Çin'in Quzhou şehrinden Chengdu'ya gitmek üzere yola çıkışı beklenen uçağında yaşanan olay şaşkınlığa uğrattı. 4 Temmuz Perşembe günü yaşanan olayda kabin ekibinin şaşkınlığa uğradığı bir diğer gelişme Airbus A320 uçağının şişirilebilir acil durum kaydırağının yerel saatle 20.45 civarında piste açılması oldu.

ACİL ÇIKIŞ KAPISINI TUVALET KAPISI SANDI

Kimliği belirsiz yolcu, acil çıkış kapısını açtı ve bu kapıdan kaydırak piste açıldı. Açılan kapı ve kaydırak nedeniyle yolcular indirildi. Acil çıkış kapısını açan yolcu kadının bu kapının tuvalete açıldığını düşündüğü öğrenildi.

Sosyal medyada paylaşılan bir fotoğrafta, uçağın havaalanında çıkış kaydırağı şişirilmiş halde beklediği görüldü. Uçağın çıkış kapısının izinsiz açılması yasak olan Çin'de meydana gelen olay sonrası polis kadını sorguya aldı. Kadına, acil durum kaydırağını çalıştırdığı gerekçesiyle 200 bin Çin yuanına kadar para cezası verilebilir.

Habere göre, uçuşun iptal edilmesinin ardından kadının da aralarında bulunduğu yolcuların uçak firması tarafından otele yerleştirildiği ve kendilerine tazminat ödendiği belirtildi.

 

KAYNAK: İHA
Elif Sena Demiroğlu Haber7.com - Asistan Editör
Haber 7 - Elif Sena Demiroğlu

Editör Hakkında

1997 yılında İstanbul’da doğdu. Üsküdar Üniversitesi Yeni Medya ve Gazetecilik bölümünden 2020 yılında yüksek onur öğrencisi olarak mezun oldu. Üniversite döneminde 30. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Aydın Doğan Genç İletişimciler Yarışmasında 3.’lük ödülü almaya hak kazandı. Üsküdar Üniversitesinde Medya ve Kültürel Çalışmalar alanında yüksek lisans eğitimine devam etti. İş hayatına haber editörü olarak başladı ve ardından kurumsal iletişim uzmanı olarak çalıştı. Türkiye Gençlik STK’ları Platformu’nda 3 yıla yakın kurumsal iletişim uzmanı olarak deneyim yaparken bir yandan Gençlik Liderliği Eğitim Programı'nda proje koordinatör yardımcısı olarak görev aldı. Sunucu olarak yer aldığı Balkan Sözlüğü programı TRT Türk’te dönemsel olarak yayınlandı. Sivil toplum kuruluşları ile gençlik çalışmalarında gönüllülük faaliyetlerinde bulunmaya ve amatör fotoğrafçılık yapmaya devam ederken meslek hayatına Haber 7’de “Asistan Editör” olarak devam etmektedir.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Zelenskiy'den Trump açıklaması: Bundan korkmuyorum
Hizbullah İsrail'in askeri üslerini vurdu