The Guardian'dan akıl almaz çifte standart... Gazze'de başka Kiev'de başka

İsrail’in 9 ayda bütün savaş suçlarını işlediği Gazze’deki soykırım saldırılarına karşı insanlık dışı yayınlar yapan Batı medyası, çifte standart ve ikiyüzlülüğünü bir kez daha ortaya koydu.

GİRİŞ 10.07.2024 16:55 GÜNCELLEME 10.07.2024 17:02
Bu Habere 61 Yorum Yapılmış

İsrail’in 9 ayda bütün savaş suçlarını işlediği Gazze’deki soykırım saldırılarına karşı insanlık dışı yayınlar yapan Batı medyası, çifte standart ve ikiyüzlülüğünü bir kez daha ortaya koydu. İngiliz gazete The Guardian, Gazze ile Rusya-Ukrayna savaşında hemen hemen aynı konuda iki farklı habere yer verdi.

The Guardian, Gazze Şeridi’nde defalarca kez bombalanarak kullanılmaz hale gelen ve toplu mezara çevrilen Şifa Hastanesi’yle ilgili haberinde “IDF, Hamas'a karşı 'hedefli' bir operasyonla Gazze'deki El Şifa hastanesine girdiğini açıkladı” başlığını atmıştı.

The Guardian, Rusya’nın Kiev’e düzenlediği füze saldırısında çocuk hastanesinin zarar görmesi olayıyla ilgili haberini ise, “'Bunun için söylenecek söz yok': Rusya'nın Kiev'deki çocuk hastanesini bombalamasının dehşeti” diye okurlarına servis etti.

 • İsrail’in Şifa Hastanesi’ndeki saldırılarında 409 kişi can vermişti.

 • Rus ordusunun gerçekleştirdiği füze saldırısında hasara uğrayan Ohmatdit Çocuk Hastanesi’nde ise 7’si çocuk 16 kişinin yaralandığı bilgisi paylaşıldı.

KAYNAK: HABER7
Faruk Arslan Haber7.com - Özel Haber Sorumlusu
Haber 7 - Faruk Arslan

Editör Hakkında

İstanbul’da doğdu. Aslen Erzurumlu. Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunu. 2010 yılından bu yana gazete ve internet haberciliğinde. 2013-2022 yılları arasında Akit Medya bünyesinde birçok vazife üstlendi. Dosya haberleriyle ödül ve plaketler aldı. Alanında uzman isimlerle röportajlar, mülakatlar, beyanatlar gerçekleştirdi. Çeşitli kurum, kuruluş ve STK’lara metin yazarlığı desteği verdi. Alanıyla ilgili seminerlerde, konferanslarda, çalıştaylarda, panellerde yer aldı. Uluslararası Medya Enformasyon Derneği ve İletişim Platformu Derneği üyesi. Kasım 2022’den beri Haber7 kadrosunda.
YORUMLAR 61
 • Das 4 gün önce Şikayet Et
  İki yüzlü sahtekar gardian alman medyasida ayni ikiyüzlü
  Cevapla
 • adam 4 gün önce Şikayet Et
  Küfür tek millettir. Siz onların dinini seçmedikten onların, tarafına geçmedikçe onların asla size karşı bir merhamet duygusu olmaz!
  Cevapla
 • Misafir 4 gün önce Şikayet Et
  Yaşasız zalim lanetliler ve işbirlikçileri için Cehennem
  Cevapla
 • Misafir 4 gün önce Şikayet Et
  Allah hepsini kahretsin..
  Cevapla
 • Kahrol siyon 4 gün önce Şikayet Et
  Gazzede şehit olan , soy kırıma uğrayan MÜSLÜMAN olunca dünya devletleri 3 MAYMUN u oynuyor. Hala oynamaya devam ediyor. Katil yahudileri bir zamanlar Alman nazilerinin elinden Osmanlı MÜSLÜMAN lar kurtarmıştı. Şimdi tüm yahudiler gazzede bu jestimizin karşılığını veriyorlar. Allah cc bu toplumu hainlikleri yüzünden LANETLEDİ. KAYANIN DİLE GELEREK KAFİR SİYON BURADA dediği günü bekle.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 15 Temmuz ruhu asla karalanamaz
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 15 Temmuz Şehitler Makamı'nda Kur'an tilaveti!