Afrika'da filler fotoğraf için yaklaşan turisti öldürdü

Güney Afrika'nın Pilanesberg Milli Parkı'nda hayvanların fotoğrafını yakından çekmek için aracından inen İspanyol bir turist, fil sürüsü tarafından ezilerek hayatını kaybetti.

Afrika'da filler fotoğraf için yaklaşan turisti öldürdü
Afrika'da filler fotoğraf için yaklaşan turisti öldürdü
GİRİŞ 11.07.2024 07:17 GÜNCELLEME 11.07.2024 07:17
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

İspanyol medyası, turistin Zaragoza'dan 43 yaşındaki Carlos Luna olduğunu duyurdu.

Pilanesberg, Güney Afrika'nın dördüncü büyük parkı ve popüler bir turist destinasyonu. Ayrıca 7 binden fazla hayvana ev sahipliği yapıyor.

Polis, parkta gezinen adamın, aracı durdurup indiğini ve fotoğraf çekmek için fillere yaklaştığını, ardından sürü tarafından saldırıya uğrayıp öldürüldüğünü söyledi.

Eyaletin turizm kurulu yaptığı açıklamada, İspanyol vatandaşının fillere yaklaşmadan önce yol arkadaşlarının ve olay yerinde bulunan iki araçtaki diğer yolcuların uyarılarını dikkate almadığını söyledi.

FİLLER YOLDAN UZAKTA BESLENİYORDU

Kurul, "Yetişkin bir fil dişi adama doğru koştu, adam kaçtı ama ne yazık ki fil tarfından ezilmekten kurtulamadı. Daha sonra tüm sürü, diğer file katıldı ve adam ezilerek hayatını kaybetti" açıklaması yaptı.

Fillerin daha sonra olay yerinden ayrıldığı ve kimseye saldırmadığı da belirtildi.

KAYNAK: CNN INTERNATİONAL
ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak

Editör Hakkında

Ankara'da doğan Özgür Bayrak, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi "Gazetecilik" bölümünden mezun oldu. Üniversite döneminde çeşitli yerel gazetelerde muhabir ve editör olarak görev aldı. Star.com'da internet editörü olarak stajını tamamladıktan sonra Medya Takip Merkezi'nde 3 yıl boyunca Gündem, Siyaset, Spor, Ekonomi kategorilerinde haber ve SEO içerikleriyle birlikte galeri ve video hazırladı. 2019'un Şubat ayından bu yana ise Haber7.com'da Gündem Editörü olarak habercilik kariyerine devam etmektedir.
YORUMLAR 2
  • Mustafa Almanya 4 gün önce Şikayet Et
    Gerizekali adam Filin resmini ceksen nolacak
    Cevapla
  • memet 4 gün önce Şikayet Et
    bile bile lades
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Trump'ın "gizli belgeleri saklamakla" suçlandığı federal dava reddedildi
Şehidin oğlu böyle seslendi: Bunlar bizim asker değil mi? Bize niye ateş ettiler?