Clooney'den Biden'a "adaylıktan çekil" çağrısı

Demokrat Parti'nin bağış etkinliklerinin önde gelen isimlerinden Amerikalı ünlü aktör George Clooney, ABD Başkanı Joe Biden'a adaylıktan çekilmesi çağrısında bulundu.

Clooney'den Biden'a "adaylıktan çekil" çağrısı
Clooney'den Biden'a "adaylıktan çekil" çağrısı
GİRİŞ 11.07.2024 12:57 GÜNCELLEME 11.07.2024 13:40
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

ABD'de seçim heyecanı sürüyor. Gündemde ise Başkan Joe Biden'ın aday olup olmayacağı tartışmaları var. Yaşı ve sağlığı sebep gösterilerek eleştirilerin hedefi olan Biden, rakibi Donald Trump ile katıldığı canlı yayında gösterdiği 'berbat' performans bardağı taşıran son damla oldu. Kendi partisi olan Demokrat Parti'de ciddi sayıda isim Biden'ın yarıştan çekilmesi gerektiğini düşünürken demokratlara destek veren sanat camiasından da sesler yükselmeye başladı. Trump'tan nefret eden ve her fırsatta demokratlara destek açıklayan sanatçılar Biden'ın yarıştan çekilmesi gerektiğini düşünüyor. Bu kapsamda ilk konuşanlardan biri de ünlü aktör George Clooney oldu.

Clooney, New York Times gazetesine "Biden'ı seviyorum ama yeni bir adaya ihtiyacımız var" başlıklı bir yorum yazısı göndererek, Biden'a adaylıktan çekilmesi çağrısı yapanlar arasına katıldı. Biden'ı bir başkan olarak, bir arkadaş olarak sevdiğini ve karakterine güvendiğini söyleyen Clooney, Biden'ın son dört yılda birçok "savaşı" kazandığını, ancak "kazanamayacağı tek savaşın zamana karşı savaş olduğunu" ifade etti. Yaşamı boyunca bir Demokrat olduğunu, Demokrat Parti'nin birçok bağış organizasyonunda sunuculuk yaptığını ve partisiyle gurur duyduğunu hatırlatan Clooney, "Kasım ayındaki seçimi bu başkanla kazanamayız." dedi. Biden'a adaylıktan çekilmesi için kendi partisi içinden yapılan çağrılar artarken, Demokrat Parti’nin büyük bağışçıları arasında olan Disney ailesinin mirasçısı Abigail Disney de aynı çağrıda bulunmuştu.

Erkan Talu Haber7.com - Dış Haberler Editörü
Haber 7 - Erkan Talu

Editör Hakkında

Elazığ'da doğan Erkan Talu; ilk, orta ve lise öğrenimini Ayvalık'ta tamamladı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, "Sanat Tarihi" bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında gazetecilik üzerine çok sayıda eğitim alıp okumalar yaptı. Habercilik kariyerine "muhabir" olarak Kanal 7'de başladı. Kanal 7'de hem iç hem de dış basını takip eden ekipte yer alarak "Ana Haber"e bültenler hazırladı. Kanal 7'de çalıştığı dönemde, Ülke TV için haberin yanı sıra VTR, DSF ve program içerikleri üretti. 2017 ortasında Haber7'ye geçti. Kariyerini, "Haber7 Dış Haberler Editörü" olarak devam ettiriyor.
YORUMLAR 3
 • Hakan TAŞÇI 4 gün önce Şikayet Et
  Çekilse ne olacak???çekilmesi ne olacak???Pabucunu koyarsanız ABDyi yönetir.Çünkü ABDyi yahudiler yönetiyor.ABD.başkanları yahudielrin kuklası oyuncağı onların sözünden çizdikleri rotanın dışına çıkamazlar.Çıktıkları an kumpasa veya suikaste kurban giderler Yürelii cesur ölümü göze alan Yahudilerin pisliğine bulaşmamış bağımsız başkan adaylarına ihtiyaç var.
  Cevapla
 • Asena 4 gün önce Şikayet Et
  Yaşayan cesetsin. tıpkı ülken abd de senin gibi pisliğin mel'unun ve canavarın tekisiniz.
  Cevapla
 • misafir 4 gün önce Şikayet Et
  Geç bile kalmışlar o kadar Amerika halkı bula bula bunları mı buluyor
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Ev sahiplerinin kiracılara yeni dayatmaları: GBT, KKB, findeks raporu
Emekliye ek zamda son dakika gelişmesi!