Kremlin'den "NATO Zirvesi" açıklaması: Sınırlarımıza doğru ilerliyorlar

Kremlin Sözcüsü Peskov, NATO'nun Ukrayna'daki çatışmalara taraf olduğunu belirterek, "NATO'nun askeri altyapısı, sürekli ve aşamalı olarak sınırlarımıza doğru ilerliyor." dedi. Peskov, Avrupa ve ABD'nin barıştan yana olmadığını söyledi.

Kremlin'den "NATO Zirvesi" açıklaması: Sınırlarımıza doğru ilerliyorlar
Kremlin'den "NATO Zirvesi" açıklaması: Sınırlarımıza doğru ilerliyorlar
GİRİŞ 11.07.2024 13:20 GÜNCELLEME 11.07.2024 13:40
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, ABD'nin başkenti Washington'da düzenlenen NATO devlet ve hükümet başkanları zirvesine ilişkin, başkent Moskova'da gazetecilere açıklamalarda bulundu.

NATO'nun, Rusya için bir stratejik yenilgi hedeflediğini anlatan Peskov, zirvede alınan kararları ve ele alınan konuları "dikkatlice" analiz edeceklerini söyledi.

Peskov, NATO'nun "çatışmalar çağında çatışmaları sürdürmek için kurulan" bir ittifak olduğunu savunarak, "İttifak işlevlerini yerine getiriyor. Avrupa kıtasında gerilimi artırıyor." dedi.

Zirvede, Karadeniz'de lojistik merkezleri ve Avrupa'da çeşitli merkezler kurmaya yönelik alınan kararları takip ettiklerine işaret eden Peskov, şunları kaydetti:

"NATO'nun askeri altyapısının sürekli ve aşamalı olarak sınırlarımıza doğru ilerlediğini görüyoruz. Rusya'ya karşı düşmanca bir siyaset izleyen ve bunu gizlemeyen çok güçlü bir devletler ittifakıyla karşı karşıyayız. NATO, Ukrayna’daki çatışmaya fiilen ve tamamen müdahildir, bunu da belirtmek gerekiyor."

Peskov, Avrupa ve ABD'nin barıştan yana olmadığını dile getirdi.

KAYNAK: AA
Erkan Talu Haber7.com - Dış Haberler Editörü
Haber 7 - Erkan Talu

Editör Hakkında

Elazığ'da doğan Erkan Talu; ilk, orta ve lise öğrenimini Ayvalık'ta tamamladı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, "Sanat Tarihi" bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında gazetecilik üzerine çok sayıda eğitim alıp okumalar yaptı. Habercilik kariyerine "muhabir" olarak Kanal 7'de başladı. Kanal 7'de hem iç hem de dış basını takip eden ekipte yer alarak "Ana Haber"e bültenler hazırladı. Kanal 7'de çalıştığı dönemde, Ülke TV için haberin yanı sıra VTR, DSF ve program içerikleri üretti. 2017 ortasında Haber7'ye geçti. Kariyerini, "Haber7 Dış Haberler Editörü" olarak devam ettiriyor.
YORUMLAR 3
 • Asiltürk 4 gün önce Şikayet Et
  NATO bu sefer çok ciddi,Putin amca ayaklarini denk al!
  Cevapla
 • Hakan TAŞÇI 4 gün önce Şikayet Et
  BEYİN ÖLÜMÜ GERÇEKLEŞEN NATO Dünyada savaş çıkarmak için ülkler arası ilişkileri gerginleştir olayları köpürt abart.Ülkeleri ve insanları diken üstünde tutarak gerginleştir.İnsanlar ve ülkeler silahlansın.ABD İsrail Almanya Fransanın silah tüccarları olan Yahudiler kazansın insanlar ölsün ülkeler bölünsün parçalansın hiç önemli değil.Yeterki kasalarınız para ile dolsun.BunlarBarış için?
  Cevapla
 • Cepkin 4 gün önce Şikayet Et
  Londroya bir atom bombası dünyadaki tüm problemleri cozeceginden adım gibi eminim
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Hulusi Akar: 1 ay önce başkaldırmaya kalktılar! Hazırlıklı olmamız lazım
Messi hıçkıra hıçkıra ağladı! Ayağının son hali şoke etti