Dar boğaz arasından geçilen Göbün Koyu

Göbün Koyu herkesin görmek için bölgeye akın ettiği koylardan biri. Muhteşem güzellikteki koyda birbirinden güzel kareler çekebilir, keyifli anılar biriktirebilirsiniz.

GİRİŞ 22.08.2021 09:47 GÜNCELLEME 22.08.2021 09:47 KAYNAK HABER7
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Göbün Koyu herkesin görmek isteyeceği harika manzaralar sunuyor. Öyle güzel bir gezi yeri ki Dalaman'a gelen herkes mutlaka burayı da ziyaret ediyor. Göbün Koyu masmavi denizi yemyeşil doğası ile gezilecek harika bir yer. Bölgede yer alan koylar içerisinde kendine has manzarası bulunan koy her mevsim misafirlerini ağırlıyor.

Göbün Koyu 

Göbün Koyu adını sık duyuran bir yer. Güzelliği ile dillere düşen koy herkesi mutlu ediyor. Yat ve tekne sahipleri koyda demir atıyor ve günlerce hatta haftalarca kalıyor. Güzel bir marinası var. Bu marinada bekleyen yatlarda misafirler gece gündüz farklı manzaralarla karşılaşıyor. Dalgasız güzel bir denizi var Göbün Koyu'nun. Şubat ayında dahi kalabalık olan koy muhteşem bir gezi adresi.

Antik dönemlerde buralar çok önemli olmuş. Ticaretle geçimlerini sağladıkları için deniz kenarlarını daha çok tercih etmişler. Sit alanı olan bu yerlerde kazı çalışmalarıyla çok güzel bulgular elde edilmiş. hala kazı yapılacak birçok yer. 

Dalaman'da tekne gezintisi yaparken irili ufaklı özel adalar görebilirsiniz. Özel adalar kişiye özel ve başkasına açık değil. 

Tropik bir ada gibi Göbün Koyu. Suyun derinliklerinde ise tarihi yapılar olduğu söyleniyor. Girişi çok dar olan adanın çevresi de çam ve zeytin ağaçlarıyla kaplı. Girişinin dar olması sebebiyle dalgasız bir denize sahip. 

GÖBÜN KOYU'NA NASIL GİDİLİR?

Dalaman'da yer almasına rağmen Göbün Koyu Göcek'e daha yakın konumda. Bu yüzden Göcek'ten aktarma yaparak koya ulaşmak mümkün. 

 

 

 

YORUMLAR 2
  • İlginç 5 ay önce Şikayet Et
    İnsandan çok tekne var
    Cevapla
  • vatandas 5 ay önce Şikayet Et
    bende diyecektim :-)
    Cevapla