MEB yaz okulu ne zaman başlayacak? Yaz dönemi kursu dersleri ve haftalık ders saatleri açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Destekleme ve Yetiştirme Kursları (Yaz Okulları) başvuruları başladı. Peki, MEB yaz dönemi kursları ve yaz okulları ne zaman başlayacak?

MEB yaz okulu ne zaman başlayacak? Yaz dönemi kursu dersleri ve haftalık ders saatleri açıklandı
MEB yaz okulu ne zaman başlayacak? Yaz dönemi kursu dersleri ve haftalık ders saatleri açıklandı
GİRİŞ 14.06.2024 12:35 GÜNCELLEME 14.06.2024 12:35
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

2023-2024 eğitim öğretim bitmesinin ardından yaz okulları başlayacak. MEB tarafından yayınlanan kılavuza göre, yaz okulunda hangi derslerin olacağı ve haftalık kaç saat eğitim verileceği belli oldu. 

MEB YAZ DÖNEMİ KURSLARI NE ZAMAN?

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, 15 Mayıs tarihinde yayınlanan DYK e-Kılavuzu’na göre yaz dönemi kursları ve yaz okullarının 1 Temmuz-29 Ağustos tarihleri, eğitim ve öğretim dönemi destekleme ve yetiştirme kurslarının ise 2 Eylül 2024-6 Haziran 2025 tarihleri arasında açılacağı belirtildi.1 Temmuz tarihi itibarıyla başlayacak olan kurslar, 29 Ağustos tarihinde sona erecek.

YAZ OKULU DERS SAATLERİ

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Kurslara katılmak isteyen öğrenciler, "https://e-kurs.meb.gov.tr" internet adresindeki e-Kurs modülü üzerinden öğrenci başvuru ekranından başvurusunu yapabilecek.

Ahmet Işık Haber7.com - SEO Editörü
Haber 7 - Ahmet Işık

Editör Hakkında

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümünden (İngilizce-Almanca) 2015 yılında mezun oldu. 6 yıllık gazeteci. TRT’de staj yaptı. Haber7.com’da mesleğe ilk adımı atarak internet haberciliğine başladı. Halen Haber7.com’da SEO editörü olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 4
 • sonsöz 1 ay önce Şikayet Et
  başvurular 27-31 mayıs haberi zamanında yapsaydınız ya okuldan gerekli duyuru yapılmadı şimdi başvuru yapacam ama sistem kapalı.. eminim çoğu ailenin haberi yok
  Cevapla
 • İsm 1 ay önce Şikayet Et
  Öğrenci başvuruları 3-12 haziran
  Cevapla
 • Misafi 1 ay önce Şikayet Et
  Kurs merkezlerinin belirlenmesi Başvurular 3- Haziran'da başlıyor
  Cevapla
 • coşkun 1 ay önce Şikayet Et
  Yarın ünüversite sınavı var ,çocukları şehrin diğer ucuna sınava gönderen bir zihniyet ,allah aşkına benim arabam yok, maddi durumum kısıtlı şehrin öbür ucuna 3 vasıtayla gidebiliyor çocuğum ,yanlız yollayamam kız çocuğunu ,iki kişi gitsek 180 tl tutuyor ,her mahallede okul varken çocuklara ve ailelerine bu eziyet neden acaba..yazıklar olsun
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Azerin Bozkurt yaptı! Cumhurbaşkanı Erdoğan gururla alkışladı
Şaşırmamak elde değil! Dünyanın en eski memelisi Adana'da görüntülendi