Einstein Yıldız'da kürsüye çıkacak!

Teknolojinin ve eğitimin kalbi Eğitim Teknolojileri Zirvesinde atacak. Yıldız teknik Üniversitesi'nde düzenlenecek etkinlikte Albert Einstein, sahnede eğitim teknolojilerini anlatacak.

Einstein Yıldız'da kürsüye çıkacak!
Einstein Yıldız'da kürsüye çıkacak!
GİRİŞ 22.04.2014 11:20 GÜNCELLEME 22.04.2014 11:20

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Akademik ve Kültürel Etkinlikler Komisyonu tarafından organize edilen Eğitim Teknolojileri Zirvesinde, teknoloji destekli son eğitim trendleri konuşulacak.

31 Mayıs'ta Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kongre Merkezi'nde düzenlenecek olan etkinlikte, eğitimciler, teknoloji şirketleri, girişimciler, yöneticiler ve sosyal medya uzmanları bir araya gelecek. Türkiye'de ilk kez organize edilecek olan çalıştay ve panellerin düzenleneceği etkinliğin açılış konuşmasını Albert Einstein yapacak. Türkiye'de daha önce siyasi arenada bir kez kullanılmış olan Hologram uygulamasının ikinci örneği olacak çalışmada Einstein, 3 boyutlu hologram görüntüsü ile kendi dönemindeki teknolojik gelişmelerden yola çıkarak, günümüze dair görüşlerini anlatacak. Daha önce Atatürk tarafından Türkiye'ye davet edilen ve Türkiye'ye gelmeyi çok istediği ifade edilen Einstein, fiziki olarak değilse de hologramıyla bu isteğini gerçekleştirmiş olacak.

Etkinliği düzenleyen YTÜ Akademik ve Kültürel Etkinlikler Komisyonu adına açıklama yapan “Eğitim Teknolojileri Zirvesi” Koordinatörü Işıl Boy zirvenin hedefini “teknolojinin ve internetin şekillendirdiği günümüz dünyasında yepyeni sorular yönelterek yeni eğitim trendlerini öğrenmek ve iyi örneklerden ilham alarak motive olmak.” Şeklinde özetledi.
Kendi alanında uzman birçok yerli ve yabancı konuşmacının yer alacağı, “Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü”nün de katılacağı etkinlikte, Pearson sponsorluğunda Albert Einstein'in hologramının yanı sıra, Yüksek Sadakat konseri ve illüzyon gösterisi de yer alacak. İllüzyon gösterisini ise Dünya Sihirbazlar Birliği tarafından daha önce David Copperfield, Criss Angel gibi dünyaca ünlü isimlere verilmiş, sihir dünyasının Oscar'ı olan Merlin Ödüllü “Dünyanın En İyi Sihirbazı“ seçilen Doruk Ülgen yapacak.

Zirvenin biletlerini Biletix üzerinden temin etmek mümkün.

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Sokak köpeği adama saldırdı, köpeksever kadın polise "vurma" diye bağırdı!
Cüneyt Özdemir, DEM Partili vekile ateş püskürdü: Siyasetin en büyük yüz karası...