Koyun otlatırken çalıştı, TEOG birincisi oldu

Okuldan arta kalan zamanlarını çobanlık yaparak geçiren Mahir Gündoğdu, TEOG’da 120 sorunun tamamını doğru yaptı ve birinci oldu.

Koyun otlatırken çalıştı, TEOG birincisi oldu
Koyun otlatırken çalıştı, TEOG birincisi oldu
GİRİŞ 11.06.2016 07:46 GÜNCELLEME 11.06.2016 07:50
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

Tuncel'i, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında geleneği bozmadı. Geçen yıl da sınavda birinci çıkaran Çemişgezek İlçesi, bu yıl da ismini birinciliklere yazdıran ilçe oldu. İlçenin Payamdüzü Ortaokulu öğrencisi Mahir Gündoğdu, ikinci dönem TEOG sınavında 6 dersten 120 sorunun tamamını doğru yaptı ve Türkiye birincileri arasına girdi.

‘AİLEM BENİ HİÇ EZMEDİ’

Ailesi küçükbaş hayvancılıkla uğraştığı için yaz tatilini yaylalarda, okul sonrası zamanlarını ise hayvan otlatmakla geçiren Gündoğdu, şöyle konuştu: “Ailem yaylaya erken çıktığı zamanlarda dedemin yanında kalarak eğitimime devam ediyorum. Okul sonralarında ailemin yanına giderek onlara yardımcı oluyorum. Koyun otlatmaya gittiğimde yanıma ders kitaplarımı da alıyorum. Yaşam şartlarımız gerçekten zor. Ama bu zor koşullar karşısında ailem beni hiç ezmedi, sürekli destek oldu. Öğretmenlerimiz bizi sınava çok iyi hazırladı. Ders sonralarında bile bizlerle yakından ilgilendiler. Ağabey, abla, kardeş gibi birlikte soru çözdük. Bütün öğretmenlerime teşekkür ediyorum. Ege illerinden birinde fen lisesi okumak istiyorum. İleride doktor olmak istiyorum.”

Baba Güzel Gündoğdu da böylesine zorlu bir hayata rağmen oğlunun başarısının kendilerini mutlu ettiğini belirterek “Bütün imkânsızlıklara rağmen emeğinin karşılığını aldığı için çok memnunum” dedi.

YORUMLAR 13
 • serhat 7 yıl önce Şikayet Et
  üniversite birincileri teog bırıncıler sadece kağıtlarda kalıyor ama para ve şöhret kazananlar baskaları :(
  Cevapla
 • Sibel 7 yıl önce Şikayet Et
  Helal olsun
  Cevapla
 • Abdullah 7 yıl önce Şikayet Et
  Tunceli aydın memleket.
  Cevapla
 • RTE 7 yıl önce Şikayet Et
  Devlet yetkililerinin bu cocuga hemen sahip cikmasi lazim cikilmassa sahip cikacak olan belli.
  Cevapla
 • oğuz 7 yıl önce Şikayet Et
  İnşallah yüksek öğrenimini yaparken de diğer bölge gençlerinin çoğunluğu gibi pkk yandaşlarına kanıp terörist olmaz.umarım ülkesine faydalı bir fert olur.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İsrail-Filistin savaşı: İsrail'den Gazze'de katliam! Çok sayıda ölü ve yaralı var
Türk savunma sanayi atağa geçti: 20'den fazla ülkede kullanılıyor