Altı ilde eğitime kar engeli

Rize,Trabzon, Giresun, Ordu, Artvin ve Sivas'ın Koyulhisar ilçesinde kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi

Altı ilde eğitime kar engeli
Altı ilde eğitime kar engeli
GİRİŞ 17.02.2017 01:59 GÜNCELLEME 17.02.2017 01:59

Rize Valisi Erdoğan Bektaş, yaptığı açıklamada, bugün sabah saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı olumsuzlukların yaşanabileceğini belirtti.

 Etkili kar yağışı nedeniyle yarın il geneli okulların eğitime ara verildiğini ifade eden Bektaş, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile ve engelli personelin de bir gün idari izinli sayılması kararı alındığı kaydetti.
 
Trabzon Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada da il genelinde olumsuz hava koşullarının devam ettiği belirtildi.
 
Açıklamada, ulaşımda güçlük ve sıkıntı yaşanmaması için İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm okullarda 17 Şubat Cuma günü eğitim öğretime ara verildiği kaydedildi.
 
Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada ise şunlar kaydedildi:
 
"Gürgentepe, Korgan, Ulubey, Kabataş, Çamaş, Çatalpınar, Aybastı, Mesudiye, Çaybaşı ve Kabadüz ilçelerinin tamamındaki okullarda, Akkuş, Fatsa, Gülyalı ve İkizce ilçelerimizde ise taşımalı eğitim yapan okullarda eğitim 17 Şubat Cuma günü 1 gün süreyle tatil edilmiştir."
 
Giresun Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada da Giresun merkez ilçe ve merkeze bağlı köylerdeki tüm okullarda eğitime ara verildiği belirtilerek, Çanakçı, Dereli, Doğankent, Eynesil, Güce, Keşap ve Piraziz ilçelerinin de tamamında eğitim-öğretime yarın ara verildiği kaydedildi.
 
Açıklamada, Espiye ve Yağlıdere ilçelerinde merkez hariç, Bulancak ilçesinde ise ilçe merkezi ve Yalıköy hariç taşımalı eğitim yapan okullar ve köy okullarının tatil edildiği belirtildi.
 
Artvin Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kar ve buzlanma nedeniyle şehir merkezi ile Borçka, Murgul ve Hopa ilçesindeki okullarda yarın eğitim ve öğretime ara verileceği belirtildi.
 
Sivas'ın Koyulhisar ilçesinde kar yağışı dolayısıyla yarın ilçedeki tüm okullarda eğitime ara verildiği bildirildi.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Bilim kurulu üyesinden korkutan açıklama: Vaka artışı hızlandı!
Son dakika: Sinop'ta hortum, Ardahan'da sel! Trabzon, Rize ve Giresun'da acil toplanıldı..