MEB Sözleşmeli ek öğretmen atama sonuçları! 2017

Binlerce öğretmen adayı bu sorunun yanıtını arıyor! 2017 yılı itibariyle sözleşmeli öğretmen atama sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte MEB sözleşmeli öğretmen atama sonuçlarını öğretme sayfası

MEB Sözleşmeli ek öğretmen atama sonuçları! 2017
MEB Sözleşmeli ek öğretmen atama sonuçları! 2017
GİRİŞ 08.04.2017 09:00 GÜNCELLEME 08.04.2017 09:00

Ek atama sonuçları açıklandı mı? Boş kalan pozisyonlar geçtiğimiz günlerde adaylar tercihlerini online sistem üzerinden yapmıştı. Peki 07 Nisan cuma günü itibariyle Milli Eğitim Bakanlığı ek sözleşmeli öğretmen sonuçları açıklanacak mı? İşte öğretmen atama sonuç ekranı ve tüm detayları.

MEB ÖĞRETMEN ATAMASI SONUÇLARI

Sözleşmeli öğretmen atama sonuçları için gerim sayım başladı. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görevlendirilecek 1347 öğretmen için başvurular geçtiğimiz günlerde başlamış, açık pozisyonlar için Türkiye genelinde 17 bin 98 kişi aday olmuştu. Milli Eğitim Bakanlığı, ek öğretmen atama sonuçları için net tarih belli oldu. MEB sınav takvimine göre atama sonuçları bugün açıklanacak. EK öğretmen ataması sonuçları açıklanır açıklanmaz MEB ile birilikte aynı anda haberimizin detayında yer alacak. 

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMALARI NE ZAMAN?

Ek öğretmen atama sonuçları bugün 7 Nisan 2017 tarihinde açıklanacak. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada yeni ataması gerçekleştirilen öğretmenlerin atama kararnamelerinin 10 Nisan 2017 Pazartesi il ve ilçelere gitmesi bekleniyor. Yeni ataması yapılan 1367 öğretmen 11 Nisan'dan itibaren göreve başlayabilecek.

Adayların puanlarının eşitliği hâlinde KPSS puan üstünlüğü dikkate alınacak, eşitliğin devamı hâlinde atanacak aday bilgisayar kurası ile belirlenecek.

öğretmen-atama

6 YIL BOYUNCA TAYİN YOK

Adayların mülakatları ise Nisan ve Mayıs aylarında yapılacak. Mülakat sonuçlarına itirazların değerlendirilmesinin ardından atamaların haziran ayında gerçekleşmesi bekleniyor. Bakan Yılmaz, atanan öğretmenlerin yaz tatili boyunca oryantasyon eğitimine tabi tutulacaklarını ve eylülde göreve başlayacaklarını açıkladı.

Eylülde atanan öğretmenler için uygulanmayan oryantasyon eğitimi haziran atamaları için uygulanacak. Atamalarda öncelik, öğretmen açığının en fazla olduğu Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da olacak. Atanan öğretmenler sözleşme gereği 6 yıl boyunca tayin talebinde bulunamayacak. 2016 yılında 33 binden fazla öğretmenin görevine, FETÖ soruşturması kapsamında son verilmişti.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Dengeler değişti! Altın fiyatları bir anda çakıldı
Suudi Arabistan'dan Türkiye'ye yeşil ışık! İlk sinyal geldi