AÖL 3.dönem kayıt yenileme ne zaman bitiyor? Son saatler...

MEB'den AÖL öğrencilerinin beklediği açıklama geldi ve AÖL 3.dönem kayıt tarihleri belli oldu. Peki Açık öğretim lisesi 2017 kayıt yenilemesi ne zaman? İşte AÖL kayıt yenileme ile ilgili tüm merak edilenler...

AÖL 3.dönem kayıt yenileme ne zaman bitiyor? Son saatler...
AÖL 3.dönem kayıt yenileme ne zaman bitiyor? Son saatler...
GİRİŞ 18.05.2017 16:52 GÜNCELLEME 18.05.2017 16:52
Bu Habere 48 Yorum Yapılmış

2017 AÖL üçüncü dönem kayıt yenilemesi için geri sayım başladı. AÖL sınav sonuçlarının açıklanması ile birlikte Açık öğretim lisesi kayıt yenilmeleri büyük merak konusu oldu. Milli Eğitim Bakanlığı 2017 AÖL kayıt yenilemesi ile ilgili tarih verdi. İşte AÖL kayıt yenileme tarihi ve tüm detayları...

KAYIT YENİLEME NE ZAMAN?

MEB'in açıklamasına göre AÖL'de eğitimine devam eden öğrenciler bağlı oldukları Halk Eğitimi Merkezlerinde 08-18 Mayıs 2017 tarih aralığında kayıt yenileme işlemlerini yapacaklar. Kayıt yenileyen öğrencilerin aynı tarih aralığında ders seçimlerini de yapmaları gerekiyor. Zorunlu derslerin seçimi sonrası seçmeli dersler arasından seçim yapılabilir. MEB, AÖL öğrencilerini 35 kredilik ders seçme haklarını doldurup doldurmadıklarını kontrol etmeleri konusunda uyarıyor.

3. DÖNEM SINAVLARI NE ZAMAN?

Eğitimine devam eden öğrencilerin 08 - 18 Mayıs 2017 tarihleri arasında bağlı oldukları Halk Eğitimi Merkezlerinden kayıt yenileme işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir.

3. Dönem sınavları 1 - 2 Temmuz 2017tarihlerinde yapılacaktır. Özellikle askerlik görevini yapan öğrenciler başta olmak üzere bu tarihlerde nerede bulunacaksanız sınav merkezinizi kayıt yenileme süresince bu merkeze göre Bilgi Düzenleme menüsü altında yer alan Sınav İrtibat Merkezi ekranından yeniden güncelleyiniz.

NOT: 01-02 Temmuz 2017 tarihlerinde yapılacak olan 3. Dönem sınavlarına Açık Öğretim Lisesine kayıtlı, sınavın yapıldığı ilk gün itibariyle 17 yaşını doldurmuş silik, donuk veya aktif öğrenciler 3. Dönem kayıt yenileme yaptırmaları halinde katılacaktır.

AÖL GEÇME NOTU KAÇTIR?

AÖL 2. Dönem sınavlarından geçebilmek ve başarılı olabilmek için yeterli olan puan daha önceden 45 idi ancak yapılan son değişiklikler çerçevesinde adayların sınavlardan en az 50 puan almış olması gereklidir.

YORUMLAR 48
 • esra 4 yıl önce Şikayet Et
  başladı kayıt yenile işlemi
  Cevapla
 • mali 4 yıl önce Şikayet Et
  son kayıt ne zaman
  Cevapla
 • şiyar 4 yıl önce Şikayet Et
  birdaki kayıt yenileme eylül dıyorar bılgısı olan varsa yazsın.
  Cevapla
 • Bilal 4 yıl önce Şikayet Et
  Kayıt yenileme ne zaman başliyor
  Cevapla
 • Bilal 4 yıl önce Şikayet Et
  Şartları biraz hafifletin vahim
  Cevapla
 • hidayet 4 yıl önce Şikayet Et
  bu kadar zorlaştırmak ne kadar iyi bizler sadece kendi bildiklerimizle sınava giriyoruz bizden profesör olayı mı bekliyorsunuz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
BBC: Erdoğan'ın hamlesi yeni bir krizi engelledi
27 Ekim gazete manşetleri