20 bin sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları açıklandı!

2017 yılında MEB tarafından yapılan 20 bin sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları için geri sayım başladı. Binlerce öğretmen adayı bugün açıklanacak mülakat sonuçlarına gözünü çevirdi.

20 bin sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları açıklandı!
20 bin sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları açıklandı!
GİRİŞ 18.05.2017 09:04 GÜNCELLEME 18.05.2017 09:04
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

17 Mayıs çarşamba günü itibariyle 20 bin sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları açıklanacak. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2017 yılı için yapılacak olan öğretmen ataması mülakat sonuçlarını haberimizin detayından öğrenebilirsiniz. Peki öğretmen ataması mülakat sonuçları saat kaçta açıklanacak? 

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından yapılan açıklamaya göre 20 bin öğretmen ataması mülakat sonuçları bugün itibariyle açıklandı. 2017 yılı itibariyle sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçlarına aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

20 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI MÜLAKAT SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

MEB'in sözlü mülakat sonuçlarını açıklamasından sonra sözlü sınav sonuçlarına göre öğretmenlerin okul bazında tercihleri alınacak. 20 bin öğretmen atama süreci uzun bir takvime yayıldığından dolayı sözleşmeli öğretmenler 2017 Eylül ayında göreve başlayacaklar.

2017 yeni ataması olan öğretmenler ne kadar maaş alacak?

Sözlü sınavda adaylar, bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü; iletişim becerileri, özgüveni ve ikna kabiliyeti; bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı; topluluk önünde temsil yeteneği ve eğitimcilik nitelikleri yönüyle değerlendiriliyor.

öğretmen-ataması-görseli

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMASI NASIL YAPILACAK?

2017 yılı MEB 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması sözlü sınavda başarılı olanların atamaları, tercihleri de dikkate alınarak sözlü sınav puanı üstünlüğüne göre elektronik ortamda gerçekleştirilecektir.

Adayların puanlarının eşitliği hâlinde KPSS puan üstünlüğü dikkate alınacak, eşitliğin devamı hâlinde atanacak aday bilgisayar kurası ile belirlenecektir.

YORUMLAR 5
 • selim 3 yıl önce Şikayet Et
  Ya arkadaş yine sınavda fark bastıklarkm benim önüme geçti. Puanım 80 üstü. Terör bağlantısı felan yok yok yani. Ama benim 100. 200 kişi gerindekiler küsuratla benim önüme geçti. Hal değil mi bu
  Cevapla
 • ... 3 yıl önce Şikayet Et
  Bu bilginin kaynağı nedir bu kadar hassas bi konuda insanların eli yüreğinde beklediği bi konuda lütfen eğer yayınladığınız haber kesinse yayınlayın. Kaynak var mı
  Cevapla
 • Vaybe 3 yıl önce Şikayet Et
  Milletvekili maaşları alınırken, sözleşmelilerinki gibi düşük almıyorlar, danışmanları bilmem neleri de fazladan maaş alıyorlar. Öğretmene gelince,
  Cevapla
 • Nirde 3 yıl önce Şikayet Et
  70 puanı gecen herkes atansın. Tekrar kpss ye girmesin. Meb'in çok öğtetmene ihtiyacı var, ancak cimrilik yapıyor.
  Cevapla
 • ortmen 3 yıl önce Şikayet Et
  Nereden edinilen bilgiye göre.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Türkiye'den son dakika Libya açıklaması
En ilginç ama gerçek bilgiler! Öğrenince şaşıracaksınız!