TEOG sınavı sonucu (E-Okul Giriş) öğrenme sayfası! MEB açıkladı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklama göre TEOG sınav sonucu bugün açıklanacak. Peki TEOG sınavı sonucu için E-Okul'a nasıl girilir? E-okul giriş sayfası ve TEOG sınav sonucu öğrenme yolları

TEOG sınavı sonucu (E-Okul Giriş) öğrenme sayfası! MEB açıkladı
TEOG sınavı sonucu (E-Okul Giriş) öğrenme sayfası! MEB açıkladı
GİRİŞ 31.05.2017 09:51 GÜNCELLEME 31.05.2017 09:51
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

2017 yılı itibariyle ikinci dönem TEOG sonuçları 31 Mayıs çarşamba günü itibariyle erişime açılacak. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan resmi açıklamalar neticesinde TEOG (Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş) sınav sonucu E-Okul üzerinden açıklanacak. Peki E-okul TEOG sınav sonucu nasıl öğrenilir? Binlerce öğrencinin merakla beklediği 2017 TEOG sonuçları için e-Okul giriş sayfası ve tüm detayları haberimizde...

TEOG SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

TEOG sınav sonucu  öğrenmek isteyen velilerin ve öğrencilerin öncelikle e-okul.meb.gov.tr sayfasına girerek ''Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş'' yapmaları gerekmektedir.

Ardından Öğrenci T.C. Kimlik No ve Öğrenci Okul No kutucuklarına doğru bilgileri girdikten sonra e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne giriş yapabilirler. e-Okul VBS üzerinden 2017 yılı Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş TEOG sınav sonucunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Peki 2.dönem TEOG sınav sonucu bugün saat kaçta açıklanacak?

2 milyondan fazla öğrencinin kaderini belirleyecek olan TEOG sonuçları 2017 saat 10.00'da e-okul.meb.gov.tr ve haber7.com'da.

e-okul-teog-sonu
(Yukarıdaki bağlantıya tıklayarak E-Okul giriş sayfasına ulaşabilir ve 2.dönem TEOG sınav sonucu kolaylıkla öğrenebilirsiniz. TEOG sınav sonucu MEB tarafından açıklanır açıklanmaz eş zamanlı olarak haber7.com'da yer alacak)

TEOG TERCİHLERİ NASIL YAPILIR? TERCİHLER NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

TEOG sınavı sonuçları Milli eğitim Bakanlığı'nın resmi internet sitesinden bugün açıklanacak.  2 milyonu aşkın Lise adayı öğrenciler, TEOG sınav sonuçlarının ardından 2016-2017 lise yüzdelik dilimleri, lise taban ve tavan puanları ile birlikte tercih yapacak. Öğrenciler 25 okul tercih edebilecek ve bu tercihleri herhangi bir ortaokul müdürlüğüne onaylatması gerekecek. Geçtiğimiz sene 6 Temmuz'da başlayan tercih işlemleri bu senede aynı tarihte başlaması bekleniyor. Öğrencilerin tercih işlemlerinin ardından MEB bu sonuçları resmi bir açıklama yapmamasına karşın 14 Ağustos belirleyecek.

TEOG SINAVINDA TOPLAMDA KAÇ SORU SORULDU?

2017 TEOG Türkçe sınavında 20 soru soruldu ve sınav 09:00'da başlayıp 09:40'da sona erdi. TEOG matematik sınavında 20 soru soruldu ve sınav 10:10'da başlayıp 10:50'de sona erdi. TEOG ilk oturum son sınavı olan Din Kültürü Ahlak Bilgisi sınavında 20 soru soruldu ve ilk oturum sınavları son buldu. 2016 TEOG Fen Bilimleri sınavında 20 soru soruldu ve sınav 09:00'da başlayıp 09:40'da sona erdi. TEOG İnkilap tarihi sınavında 20 soru soruldu ve sınav 10:10'da başlayıp 10:50'de sona erdi. TEOG ikinci oturum son sınavı olan Yabancı Dil sınavı 11:20'da başladı 20 soru soruldu ve saat 12:00'da sınav sona erdi.

TEOG SINAV DEĞERLENDİRMESİ NASIL YAPILDI?

* Her ortak sınav 100 üzerinden puanlandırılmaktadır. Tıpkı okulda girmiş olduğumuz yazılılar gibi.
* Her soru 5 puandır. ( Sınavda iptal edilen soru yoksa )
* Merkezi ortak sınav puanı 700 üzerinden
* Yerleştirmeye esas paun ise 500 üzerinden hesaplanmaktadır.
* Yerleştirmeye esas puanın %30’nu 6. 7. ve 8. sınıf ortalamaları
* % 70’ini ise merkezi ortak sınav puanı belirlemektedir.

2017 OKULLAR NE ZAMAN BİTİYOR? 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklama göre 2016 - 2017 eğitim öğretim yılı 9 Haziran 2017 Cuma günü sona erecek. Öğrenciler karnelerini ve başarılı belgelerini bugün alacak. 

YIL SONU NOTU NASIL AÇIKLANIR?

Öğrencinin tüm derslerden aldığı puanların aritmetik ortalaması, o derslere ait haftalık ders saati sayısı ile çarpılarak ağırlıklı yıl sonu puanları hesaplanacaktır. Bu puanların toplamının, o derslere ait haftalık ders saati toplamına bölünmesi ile de yıl sonu başarı puanı elde edilecektir. Puanlama 100 tam puan üzerinden yapılacaktır. Öğrencilerin ortak sınavlardan aldığı puanlar, 8’inci sınıf yıl sonu başarı puanı hesaplamasında da kullanılacaktır.

teog-sınav-sonucu

YORUMLAR 1
  • sevgi 3 yıl önce Şikayet Et
    E okul meb girişi
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Paşinyan'ın küstahlığına Erdoğan sert cevap! Trump, Putin ve Macron'dan ortak açıklama
Fransızlar itiraf etti! (1 Ekim 2020 Günün Önemli Gelişmeleri)