Güneysu'da dini ve sosyal hayat masaya yatırılıyor

Güneysu İlim Öğrenenlere Yardım Vakfı ve RTE Üniversitesi İlahiyat Fakültesi işbirliğinde Güneysu’da Dini-Sosyal-Kültürel ve Sanatsal Hayat sempozyumu gerçekleştirilecek

Güneysu'da dini ve sosyal hayat masaya yatırılıyor
Güneysu'da dini ve sosyal hayat masaya yatırılıyor
GİRİŞ 18.10.2017 22:49 GÜNCELLEME 19.10.2017 09:42
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Rize'nin Güneysu ilçesinde, Güneysu İlim Öğrenenlere Yardım Vakfı ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi işbirliğinde “Güneysu’da Dini-Sosyal-Kültürel ve Sanatsal Hayat” konulu sempozyum gerçekleştirilecek.

20-22 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek sempozyuma Güneysu’nun Tarihi, Güneysu’da Medreseler ve Müderrisler, Güneysu’da yetişmiş Dini şahsiyetler, Güneysu’nun Nüktedan Kişilikleri, Güneysu’da Aile Hayatı, Mezarlar, Kitabeler ve Diğer Yazıtlar, Güneysu’da Eski Yapılar ve Güneysu’da Sanatsal Hayat bildirilerle sunulacak.

Programın ilk günü olan 20 Ekim Cuma günü Cuma Namazı öncesi Güneysu Merkez Caminde Hatmi Şerif ve duası gerçekleştirilecek. Saat: 14:00’da ise Güneysu Kaptan Ahmet Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda sempozyumun açılış programı gerçekleştirilecek. Açılış programında ayrıca Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu da katılımcılara Tasavvuf Musikisi ziyafeti sunacak.

Aynı günün akşamında ise Güneysu Merkez Erkek Kuran Kursu ve Fetih Kız Kuran Kursunun Hafız ve Hafizelerinin İcazet Merasimi gerçekleştirilecek.

20 Ekim Cuma Saat: 18:30’da Güneysu Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilecek olan İcazet Merasimine Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş da katılacak.

İcazet programına katılmak isteyenler için Rize Belediyesi Önünden 17:00 - 18:00 saatleri arasında servisler kalkacak, programdan sonra da Güneysu’dan Rize’ye dönecekler.

21 Ekim Cumartesi günü ise Güneysu Kaptan Ahmet Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda Güneysu’da Dini-Sosyal-Kültürel ve Sanatsal Hayat konulu sempozyumun bildirileri sunulacak. Güneysu ile ilgili değişik konularda 20’ye yakın bildiri sunulacak olan sempozyum 4 oturum halinde gerçekleştirilecek.

2 gün dolu dolu sürecek olan bu sempozyum programı ve İcazet Merasimi halka açık olacak.

YORUMLAR 2
  • güneysu 6 yıl önce Şikayet Et
    trafikte kimse kimseye yol vermiyor,millet hep iddaa oynuyor,sürekli batuma gidiyor vs vs . hangi dini yaşam?
    Cevapla
  • rcp 6 yıl önce Şikayet Et
    Allah sizden razı olsun...
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Kışla ve hapishanelere saldırıların 'darbe girişimi' olduğu ortaya çıktı!
Emekli maaşlarına ne kadar zam gelecek? İşte muhtemel emekli maaş tablosu