22 Nisan AUZEF ilkbahar dönemi sınav sonuçları! Sorgulama sayfası...

AUZEF sınav sonuçları, öğrencilerin merakla araştırdığı konu olmaya devam ediyor. 15 programda eğitim veren İstanbul Üniversitesi AUZEF'de okuyan vatandaşların sorguladığı sınav sonuçları, değerlendirmelerin tamamlanmasıyla birlikte erişime açılacak. Peki, AUZEF sınav sonuçları ne zaman açıklanır? İşte, tarih bilgisi

22 Nisan AUZEF ilkbahar dönemi sınav sonuçları! Sorgulama sayfası...
22 Nisan AUZEF ilkbahar dönemi sınav sonuçları! Sorgulama sayfası...
GİRİŞ 04.05.2018 11:28 GÜNCELLEME 04.05.2018 11:28
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

İstanbul Üniversitesi açıköğretim vize sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun cevabı binlerce öğrencinin gündeminde. 22 Nisan Pazar günü yapılan AUZEF vize sınav sonuçlarının bu hafta içinde en geç 4 Nisan'a kadar açıklanması AUZEF OYS sayfasında açıklanması bekleniyor. AUZEF sonuçları TC şifresi ile sorgulanacak. 

SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? SONUÇ SAYFASI

 

 

22 Nisan Pazar günü sabah oturumu ile yapılan AUZEF sınav sonuçlarının bu cuma, yani 4 Mayıs'a kadar AUZF OYS sayfasında erişime açılması bekleniyor. AUZEF sınav sonuç bilgisini adaylar TC şifresi ile sorgulayacak. İstanbul Üniversitesi açıköğretim vize sınav sonuç bilgisi çıktısı adayların adresine posta ile gönderilmeyecek, sonuçlar online olarak AUZEF OYS sayfasında ve https://acikogretim.istanbul.edu.tr adresinden öğrenilecek.

SINAVLAR NASIL DEĞERLENDİRİLİYOR?

Açık ve uzaktan öğretim programlarındaki derslerin, çoktan seçmeli test olarak merkezi usulle yapılan sınavlarının değerlendirmesinde sadece öğrenci cevap kağıtları dikkate alınır.

Bir derse ait sınavlar ve diğer tüm etkinlikler 100 puan üzerinden değerlendirilir.

İTİRAZ NASIL YAPILIR?

Sınav sonuçlarına itiraz, sınavın bitiş tarihinden itibaren üç gün içinde yapılır. Bu süre Fakülte Yönetim Kurulu kararı ile yeniden belirlenebilir.

İtirazlar, kimlik bilgileri açık olmak koşulu ile yazılı dilekçe veya dijital ortamda yapılır. Belirlenen süre dışında yapılan itirazlar dikkate alınmaz.

İtirazlar, Dekanlıkça incelenip sonuçlandırılır ve sonuçlar ilgili öğrenciye yazı ile veya elektronik ortamda bildirilir.

Sınav sonuçlarına itiraz maddi hata yönünden incelenir. Cevap kâğıdı öğrenciye verilmez.

YORUMLAR 4
 • maho 3 yıl önce Şikayet Et
  cumaya açıklansa iyi olur.hangi dersten zayıf aldığımızı bilmeden final haftası geliyor.bu çağda bu hız çok ayıp.
  Cevapla
 • kıro 3 yıl önce Şikayet Et
  haklısın zaza
  Cevapla
 • hırbo 3 yıl önce Şikayet Et
  haklısın zaza
  Cevapla
 • zaza 3 yıl önce Şikayet Et
  haklısın maho
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Murat Kurum'un felaket bölgesinde 83 yaşındaki Ramazan Acar’la sohbeti duygulandırdı
Meteoroloji'den son dakika 3 il için sel uyarısı ve yüksek sıcaklık açıklaması