Ücretli öğretmenlik başvurusu nasıl yapılır? 2018 e-Devlet başvuru ekranı!

MEB Ücretli öğretmenlik başvuruları yeni düzenleme ile birlikte artık e-Devlet üzerinden kolay bir şekilde yapılabilecek. Peki ücretli öğretmenlik başvurusu nasıl yapılır?

Ücretli öğretmenlik başvurusu nasıl yapılır? 2018 e-Devlet başvuru ekranı!
Ücretli öğretmenlik başvurusu nasıl yapılır? 2018 e-Devlet başvuru ekranı!
GİRİŞ 06.07.2018 09:45 GÜNCELLEME 06.07.2018 09:45

24 Ocak’tan itibaren yeni döneme giren ücretli öğretmenlik başvuruları artık e-Devlet sistemi üzerinden yapılıyor. On binlerce öğretmen için büyük kolaylık sağlayan yeni düzenleme ile, ücretli öğretmenlik için başvurular sadece e-Devlet üzerinden T.C kimlik numarası ile yapılabilecek. İşte detaylar...

2018 ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU İŞLEMLERİ DEĞİŞTİ!

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada ücretli öğretmenlik başvurularının 24 Ocak 2018 tarihi itibarıyla e-Devlet sistemi üzerinden yapılacağı belirtildi. Milli eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada;

‘’Daha önce İl Milli Eğitim Müdürlüğüne şahsen yapılan ücretli öğretmenlik başvurularında 24.01.2018 tarihi itibariyle yeni sisteme geçilmiştir. Bundan böyle ücretli öğretmenlik müracaatları e-Devlet sistemi üzerinden yapılacaktır. Başvurular e-Devlet sistemi üzerinden dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. e-Devlet sistemi üzerinden başvuruda bulunmayan hiçbir adayın ücretli öğretmen olarak görevlendirmesi yapılamayacaktır. Hali hazırda ücretli öğretmen olarak görev yapanların görevlendirmeleri 1.dönem sonu itibariyle sonlandırılmış olup bu durumda bulunanların 2.dönem de görev yapabilmeleri için e-Devlet sistemi üzerinden başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Bu bağlamda İlimiz eğitim kurumlarında ücretli öğretmen olarak görev yapmak isteyen adayların e-Devlet sistemi üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir.” ifadelerine yer verildi.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

E-Devlet şifresine sahip olan bireyler, sisteme giriş yaptıktan sonra karşılarına çıkan ekrana 'ücretli öğretmenlik' terimini yazarak arama gerçekleştirecek. Açılan sayfada 'Milli Eğitim Bakanlığı/Ücretli Öğretmenlik Başvurusu' başlığına tıklayacak olan adaylar, başvuru formunda yer alan bilgilerini teyit ederek ileri butonuna tıklayacak. Tercih aşamasında ise mezun olunan okul kapsamında birden fazla mezuniyet bilgisi tercih edilebilecek.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ...

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
iPhone kullanıcılarına 'Evde kal Türkiye' bildirimi paniğe yol açtı!
ABD, Türkiye sınırına 400 tank yığdı