Öğretmen adaylarına KPSS müjdesi

Resmi Gazete'de yayımlanan düzenlemeyle artık öğretmen adaylarının KPSS puanları iki yıl geçerli olacak.

Öğretmen adaylarına KPSS müjdesi
Öğretmen adaylarına KPSS müjdesi
GİRİŞ 15.08.2018 09:43 GÜNCELLEME 15.08.2018 10:16
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Binlerce öğretmen adayının beklediği karar Resmi Gazete’de yayınlandı. Böylece KPSS puanlarının geçerlilik süresi değiştirildi. Karar göre, öğretmen adayları için geçerlilik süresi bir yıl olan KPSS puanları, yeni bir sınavın yapılamaması durumunda bir sonraki yıl da geçerli olacak.

Binlerce öğretmen adayını ilgilendiren önemli karar Resmi Gazete’de yayınlandı. Böylece öğretmen adaylarının KPSS puanlarının geçerlilik süresinde değişikliğe gidildi.

Düzenlemeye göre, öğretmen adaylarının KPSS’de elde ettikleri puanların geçerlilik süresinin bir yıl olmasını öngören madde yürürlükten kaldırıldı. Yeni maddede şu ifadeler yer aldı: “Madde 11 - KPSS, sonuçların açıklanmasından itibaren iki yıl süreyle geçerlidir. Ancak, öğretmen adayları için KPSS’de elde edilecek puanların geçerlilik süresi bir yıldır. Yeni bir sınavın yapılamaması durumunda ise sınav sonuçları, bir sonraki sınav sonuçlarının açıklanmasına kadar geçerli olmaya devam eder.”

YORUMLAR 2
  • Yorumcu 5 yıl önce Şikayet Et
    Kısaca: 31 Ağustos'a kadar 20.000 sözleşmeli öğretmen ataması kesinleşirse 2017 girişli adayların, bu tarihten sonra kesinleşirse de 2018 girişli adayların bahsi geçen atamalardan yararlanacağı anlamına geliyor.
    Cevapla
  • necmi bey 5 yıl önce Şikayet Et
    ahahah 2018 lilerin gözü yaşlı:)
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Uluslararası ziyaretçi ağırlayan şehirler listesine Türkiye'den 2 şehir girdi
Fransa'dan İsrail-Lübnan açıklaması: Felaket olur