Binlerce öğrenci bekliyordu, açıklandı!

Ortaöğretim kurumlarına yerleştirmeye esas üçüncü nakil sonuçları, Bakanlığın "www.meb.gov.tr" internet adresinden açıklandı.

Binlerce öğrenci bekliyordu, açıklandı!
Binlerce öğrenci bekliyordu, açıklandı!
GİRİŞ 03.09.2018 10:04 GÜNCELLEME 03.09.2018 10:45
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) ortaöğretim kurumlarına yerleştirmeye esas üçüncü nakil sonuçları açıklandı. Üçüncü nakil döneminde ilk defa tercih yapan öğrencilerin yüzde 99'u istediği okula yerleşerek kayıt hakkı kazandı. 

Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerinden edinilen bilgiye göre, tercihte bulunan öğrencilerden 876 bin 859'u sınavsız (yerel yerleştirme), 122 bin 571'i sınavlı okullara (merkezi yerleştirme) olmak üzere toplam 999 bin 430'u istedikleri ortaöğretim kurumlarına kayıt hakkı elde etti. 

 

 

Üçüncü nakil döneminde ilk defa tercih yapan öğrencilerin yüzde 99'u istedikleri okullara yerleşti.

DÖRDÜNCÜ NAKİL DÖNEMİNDE YERLEŞECEKLER

Yerleştirmeye esas nakil dönemlerinde, bir okula yerleşemeyen ya da yerleştiği okulu değiştirmek isteyen öğrenciler başvuru yapabiliyor.

İlk yerleştirmede tercih yapıp yerleşemeyen öğrenci sayısı 91 bin 687 iken bu sayı birinci nakil dönemi sonunda 46 bin 17'ye ve ikinci nakil dönemi sonunda da 15 bin 574'e düşmüştü.

Yerleştirmeye esas üçüncü nakil dönemi sonunda bu sayı 8 bin 738'e geriledi. Herhangi bir liseye yerleşemeyen bu öğrencilerin, dördüncü nakil döneminde bir okula yerleştirilmesi hedefleniyor.

Yerleştirmeye esas nakil işlemleri, bugünden itibaren 6 Eylül'e kadar dördüncü dönem başvuruları alınarak tamamlanacak.

Adaylar, nakil sonuçlarını Bakanlığın "www.meb.gov.tr" internet adresinden öğrenebilecek.

YAZDIR
YORUMLAR 4
 • Aday 2 yıl önce Şikayet Et
  Sayın bakanım teknik ve teknoloji diyorsunuz. Neden öğretmen alımlarında bilişimcilerden az sayıda alım yapılıyor kanaatimce, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ve 8. Sınıfların tümünde bilgisayar dersleri verilmeli ki öğrenci çağa ve teknolojiye rağbet göstersin. Saygılar
  Cevapla
 • Meltem 2 yıl önce Şikayet Et
  İnşallah açıkta kalan bütün öğrenciler bende dair olmak üzere bir yere yerleşiriz
  Cevapla
 • Serkan 2 yıl önce Şikayet Et
  Yerleşemeyen öürencileri kurulla yerleştireceklerdi. Son klavuza göre kurulu kaldırmış görünüyorlar deneme tahtası yaptılar sistemi ne bir açıklama var nede başka bir şey. Allahlarından bulsunlar.
  Cevapla
 • ALPARSLAN 2 yıl önce Şikayet Et
  Açıklandı açıklanmasına ama bizi perişan etti. Tatilin tamamına yaydılar. Evime 100 metre uzaklıktaki liseye kızım gidemiyor. Tatil zehir oldu bize sancımız devam ediyor.. Bir hakkımız daha varmış ama olmaz. Yerel yerleştirme dediler sevindik mahallemizdeki liseye gidicez diye gidemiyoruz.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika aşı açıklaması
Meteoroloji saat vererek uyardı: Yoğun kar yağışı geliyor