AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır? Harç ücreti hangi bankaya yatırılacak?

2018- 2019 eğitim öğretim yılı içinde AÖF kayıt yenileme işlemleri bu hafta itibariyle başlıyor. Kayıt yenileme ile birlikte banka işlemleri değişti. Peki AÖF öğrencileri 2018 yılı itibariyle harç ücretlerini hangi bankaya yatıracak? İşte açıköğretim kayıt yenileme işleminin detayları...

AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır? Harç ücreti hangi bankaya yatırılacak?
AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır? Harç ücreti hangi bankaya yatırılacak?
GİRİŞ 29.09.2018 17:08 GÜNCELLEME 29.09.2018 17:08
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinde eğitim gören öğrenciler kurumun belirttiği tarihlerde yeni kayıt ve kayıt yenileme işlemlerini gerçekleştiriyorlar. Buna göre öğrenciler AÖF kayıt yenileme 2018 harç ücreti araştırılıyor. 2018-2019 Öğretim Yılı Güz Dönemi kayıt yenileme işlemleri 24 Eylül - 5 Ekim tarihleri arasında yapılacak. Peki kayıt yenilemek isteyen açıköğretim üniversite öğrencilerinin ne yapmaları gerekmektedir? İşte AÖF kayıt işlemleriyle ilgili detaylar...

AÖF KAYIT YENİLEME İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

 

AÖF kayıt yenileme bugün başladı. 2018-2019 Güz Döneminde kayıt yeniletecek öğrencilere Fakülte tarafından ders ataması yapılmayacak, öğrenci 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders seçebilecektir. Dolayısıyla, kaydını yenileten öğrenciler ilk olarak derslerini seçecek. Daha sonra seçtiği derslere göre hesaplanan ücreti yatıracak ve kaydını tamamlamış olacak.

Ders seçimi (ekle-sil) işlemi http://aof.anadolu.edu.tr adresi Kayıt Otomasyonu bağlantısı Kayıt Yenileme linkinden yapılacaktır. Öğrenciler, ödeme yapmadığı sürece ders seçimi (ekle-sil) işlemi yapabilir. Ödeme yapıldıktan sonra ders seçimi (ekle-sil) işleminin yeniden yapılması mümkün değildir.

AÖF Harç Ücreti

AÖF KAYIT YENİLEME ÜCRETLERİ NASIL YATIRILACAK?

Kayıt için yapmanız gereken ödemeleri Ziraat Bankası aracılığıyla aşağıdaki ödeme yöntemlerinden biriyle gerçekleştirebilirsiniz:

Kredi Kartı/Banka Kartı ile Ödeme

(İnternet başvurunuzu yaptıktan sonra herhangi bir bankanın kredi kartı/banka kartı ile online ödeme yapabilirsiniz. Ancak, kayıt tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeni ile kredi kartı/banka kartıyla ödeme yapılamayabilir.)

İnternet Bankacılığı ile Ödeme

ATM'den Ödeme (Kartlı/Kartsız)

Mobil Bankacılık ile Ödeme

AÖF HARÇ ÜCRETİ NE KADAR?

Bu konuda AÖF tarafından, e-materyale geçiş ile ücretlerin düşürüleceği duyuruldu. Tam liste verilmese de, geçen yıl 275 TL olan ücretlerin 225 TL’ye düşürüldüğü ifade edildi. Yapılan güncel açıklamaları haberimiz içerisinden takip edebilirsiniz. Yapılan açıklamada şu ifadeler yer almıştır;

"Bilimsel bilginin sürekli güncellenmesi, var olan bilginin yeni gerçeklik karşısında doğruluğunun teyit edilmesi ihtiyacı ve ülkemizde yeni yönetim sistemine geçişin beraberinde getirdiği ve devam etmesi beklenen yoğun mevzuat değişiklikleri sebebiyle basılı malzemeler güncelliğini hızla yitirmektedir. Öğrencilerimize daha güncel ve doğru bilgiyi sunabilmek, kâğıt ve baskı maliyetlerindeki yükselme ve bunların öğretim giderine yansıtılmasıyla ortaya çıkacak artışlardan öğrencilerimizi korumak ve her yıl milyonlarca kitap basılması nedeniyle doğaya verilen zararı en aza indirmek ve kamu kaynaklarını daha etkin ve verimli kullanmak amacıyla 2018-2019 öğretim yılından itibaren öğrencilerimize basılı kitap vermek yerine Anadolum e-Kampüs Sistemi aracılığıyla sunulacak olan dijital kitaplar ve e-öğrenme malzemelerimiz kullanılacaktır. Bu adımlar neticesinde elde edilen maliyet düşüşü öğrencilerimize olumlu bir şekilde yansıtılacak ve hâlihazırda 275 TL olup basılı kitaba devam edilmesi durumunda 350 TL’nin üzerine çıkması kaçınılmaz olan öğretim gideri 225 TL’ye düşürülecektir. Üniversitemizin topluma hizmet misyonunun vazgeçilmez unsuru olan dezavantajlı grupta yer alan öğrencilerimize yönelik yeni uygulamalarımız da öğrencilerimiz ve kamuoyuyla ayrıca paylaşılacaktır."

YORUMLAR 3
 • köksal 3 yıl önce Şikayet Et
  yani kayıt yaptırıcam harcı hemen yatırıp evrakları öylemi teslim edeceğiz yoksa suresı varmı daha
  Cevapla
 • 16 sı itibariyle 3 yıl önce Şikayet Et
  Kredi kartı kabul etmiyor.
  Cevapla
 • ömer koc 3 yıl önce Şikayet Et
  ziraat bankasinda kartsiz islemlerde acik ogretim kayit yenileme cikmiyor
  Cevapla
DİĞER HABERLER
İşte Turkovac'ın diğer aşılardan farkı! (7 Aralık 2021 Günün Önemli Gelişmeleri)
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Katar'da Körfez ülkelerine net mesaj