2019 KPSS sınavı ne zaman? ÖSYM Başvuru tarihleri belli oldu...

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından her sene düzenlenen ve binlerce memur adayının girdiği 2019 KPSS sınav tarihi belli oldu. Günler öncesinde sınava çalışmaya başlayanlar ÖSYM sınav takvimini sorgulamaya başladı. İşte önümüzdeki yıl düzenlenecek olan KPSS hakkında tüm bilgiler...

2019 KPSS sınavı ne zaman? ÖSYM Başvuru tarihleri belli oldu...
2019 KPSS sınavı ne zaman? ÖSYM Başvuru tarihleri belli oldu...
GİRİŞ 11.12.2018 17:03 GÜNCELLEME 11.12.2018 17:04
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Kamu Personeli Seçme Sınavı olarak adlandırılan ve memur adaylarının girdiği KPSS için gerim sayım başladı. Yeni yıla az bir zaman kala binlerce memur adayı ÖSYM'nin düzenleyeceği KPSS sınavının tarihini merak etmeye başladı. Bununla birlikte Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi 2019 KPSS sınavı için başvuru tarihini belirledi. Buna göre 2019 Kamu Personeli Seçme Sınavı yani memurluk sınavı başvuruları 10 Mayıs 2019 ile 21 Mayıs 2019 tarihleri arasıdır yapılacak. 

 

2019 KPSS NE ZAMAN?

Sınav takvimini belirleyen ÖSYM 2019 KPSS sınavını 22 Temmuz 2019 tarihinde düzenleyecek. Sınavda adaylara Genel Yetenek ve Genel Kültür Testleri uygulanacaktır. Sınavın süresi 130 dakika olacaktır. Testler adaylara bir kitapçık hAlinde verilecek ve bir cevap kAğıdı kullanılacaktır.

Memur adaylarının merakla beklediği Kamu Personeli Seçme Sınavı 31 Ağustos 2019 tarihinde açıklanacak ve ardından tercih işlemleri başlayacak. Sonuçlar açıklandığı zaman, adaylar sonuçlarını ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecek. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.

 

KPSS Başvurusu (2019)

KPSS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Başvuru işleminin yapılabilmesi için adayın başvuru merkezine şahsen gitmesi zorunludur. Başvuru merkezleri tarafından adayların başvuruları, resmî iş gününde ve resmî iş saatleri arasında alınacaktır. Başvuru merkezlerinin adresleri, başvuru tarihlerinde ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinde yer alacaktır. Adaylar başvuru işlemini gerçekleştirmek için merkezlere aşağıdaki belgelerle birlikte gidecek;.

KPSS ÜCRETLERİ HANGİ BANKAYA YATIRILACAK?

KPSS sınavına girmek için başvuru yapacak olan adaylar sınav ücreti olarak ödeyecekleri ücretleri nereye hangi bankaya, nasıl ödeyeceklerini merak ediyorlar. Ücretlerin yatırılacağı bankalar; T.C. Ziraat Bankası, Akbank, Türk Ekonomi Bankası (TEB), Deniz Bank, Kuveyt Türk PTT ve Halk Bankası olarak belirlendi.

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Abdulkerim 2 yıl önce Şikayet Et
    hangi tarihte başvuru
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Büyükelçilerin geri adımı Ermeni lobisini kızdırdı: F-16'ları vermeyin
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum