2019 Başbakanlık VGM burs maaşları kaç TL? Ne zaman hesaplarda olacak?

Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) tarafından 9 ay boyunca öğrencilere verilen başbakanlık burs maaşları ne kadar oldu? 2018 - 2019 eğitim öğretim dönemi içinde ortaöğretim, yükseköğretim ve yabancı uyruklu yükseköğrenim öğrencilerine verilen zamlı VGM bursları ne zaman hesaplarda olacak? İşte detaylar...

2019 Başbakanlık VGM burs maaşları kaç TL? Ne zaman hesaplarda olacak?
2019 Başbakanlık VGM burs maaşları kaç TL? Ne zaman hesaplarda olacak?
GİRİŞ 10.01.2019 10:32 GÜNCELLEME 10.01.2019 10:32

Geçtiğimiz günlerde başvuru sonuçları açıklanan 2019 VGM burs maaşları ne kadar oldu? Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre Ortaöğrenim öğrencilerine aylık 60,00 TL, yükseköğrenim öğrencilerine aylık 250,00 TL Türkiye'deki eğitim kurumlarında okuyan yabancı uyruklu yükseköğrenim öğrencilerine ise 500,00 TL burs verilecek. Peki üniversite öğrencileri için burs başvurusu ne zaman ve nasıl yatacak?

 

 

PEKİ VGM BURSLARI NASIL ALINIR? 

Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları okullarının bulunduğu ilin bağlı olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğünce ödenir. Burs almaya hak kazanan öğrenciler ilgili Vakıflar Bölge Müdürlüğüne gerekli evraklar ile öğrenci adına açılmış banka hesap numaralarını belirtir dekontları iletmelidirler Öğrenci adına açılacak hesap öğrenci için uygun bir Vakıfbank Şubesinden açılmalıdır. Eğer bulunulan yerde Vakıfbank Şubesi yoksa Ziraat Bankası şubelerinden de hesap açılabilir. Vakıflar Genel Müdürlüğüne bağlı 25 Vakıflar Bölge Müdürlüğünün iletişim bilgilerine www.vgm.gov.tr adresinden erişilebilir.

 

 

VGM BURS YARDIMI NE KADAR?

Ortaöğretim için;

2018 - 2019 öğretim döneminde burs almaya hak kazanan öğrencilere, her eğitim dönemi boyunca 9 ay (Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs, Haziran) süreyle 60,0 TL burs yardımı yapılacak.

Yükseköğretim için;

2018 - 2019 öğretim döneminde burs almaya hak kazanan öğrencilere, her eğitim dönemi boyunca 8 ay (Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs) süreyle 250,0 TL burs yardımı yapılacak.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
3 milyar dolarlık kapı açılıyor! Ambargo kaldırıldı
El Salvador Devlet Başkanı Bukele'den davet: Türkiye için stratejik uç nokta olabilir