Bursa Liseleri taban tavan puanları - LGS (2019) Yüzdelik dilimi / kontenjan

Liseye Geçiş Sınavı (LGS)'de ter döken yüzlerce öğrenci MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) resmi sayfası aracılığıyla sınav sonuçlarının bilgisine ulaştı. LGS sonuçlarının açıklanmasının akabinde tercih sürecinin nasıl işleyeceği de merak edilmeye başlandı. Peki Bursa liseleri taban puanları kaç? Lise eğitimine başlangıç yapacak bütün öğrenciler nitelikli okulların yüzdelik dilimlerini öğrenmek istiyor.

GİRİŞ 01.07.2019 09:56 GÜNCELLEME 01.07.2019 09:56
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Bursa lise taban ve tavan puanları için heyecan dorukta 1 Haziran'da gerçekleştirilen LGS'nin sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenciler tercih işlemlerini gerçekleştirecek. Öğrenciler, lise taban puanları, yüzdelik dilimleri ve kendi puanlarını karşılaştırıp tercih yapacaklar. Peki 2019 Bursa liseleri taban puanları ne? Puanına göre iyi bir liseye gitmek isteyen öğrenciler Bursa nitelikli okullar ve yüzdelik dilimlerini merak ediyor.

Lise tercihlerini belirlerken Bursa kentindeki okulların tavan ve taban puanları kadar LGS yüzdelik dilimlerine dikkat edin. Zaten lise tercihlerinizde önemli olan puanınız değil yüzdelik diliminizdir. Öncelikle e-okul üzerinden yayınlanan Bursa liseleri LGS yüzdelik dilimleri listesinden istediğiniz okulun EYP yüzdelik dilimine bakın.  Geçen yıl ilk yüzde 3'lük dilimden öğrenci alan okulların yüzdelik diliminde bu sene de fazla değişiklik olmayacaktır. Bu yüzdelik dilimi içindeyseniz 2.tercihinize yüzdelik diliminize en yakın okulu, 1.tercihinize istediğiniz okulu, 3. 4.v e 5. tercihlerinize geçen yıl yüzde 5'lik dilimden öğrenci alan okullara kadar inip yazabilirsiniz.

Şuan için 2019 Bursa taban ve yüzdelik dilimleri MEB tarafından açıklanmadı. Fakat 2018-2019 dönemi Bursa LGS yüzdelik dilimleri, okul kontenjanları ve liselerin EYP ve EDP yüzdelik dilimlerini aşağıda bulunan tablodan öğrenebilirsiniz...

 

 

bursa liseleri taban puanlarınitelikli okulların yüzdelik dilimleri

YORUMLAR 1
  • Emine 1 yıl önce Şikayet Et
    2019 yaziyorsunuz ama bunlar geçen senenin puanlari yani güncel değil
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Son dakika: Ermenistan'dan hain saldırı: Şehit ve yaralılar var! Aliyev'den ilk açıklama
Almanya'dan tarihi Mesut Özil itirafı!