2019 YKS tercihi yaparken nelere dikkat edilmeli? Uzmanı yanıtladı...

Yüksek Öğretim Kurumu Sınavı (YKS) 2019 sonuçlarını dün açıkladı. Sonuçların açıklanması ile birlikte tercih maratonuna sürüklenen milyonlarca öğrenci "Tercih nasıl yapılır?" "Tercih yaparken nelere dikkat etmeliyim?" sorularına cevap bulabilmek için soluğu danışman öğretmenlerinin yanında aldı. İşte 2019 YKS tercihi yaparken dikkat ermemiz gereken tüm detaylar...

GİRİŞ 22.07.2019 00:40 GÜNCELLEME 22.07.2019 00:42

Yüksek Öğretim Kurumu Sınavı (YKS) 2019 yılı sonuçlarını paylaşması ile birlikte öğrencileri yeni bir heyecan kapladı. Uzun bir süredir üniversite hayali kuran öğrenciler, "Tercih nasıl yapılır?" "Tercih yaparken nelere dikkat etmeliyim?" sorusunu danışma öğretmelerine sormaya başladı. İşte üniversite tercihi yaparken dikkat edilmesi gerekenler...TERCİH YAPARKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ!

 

ÖSYM'nin yayınladığı tercih kılavuzuna göre öğrenciler 23-29 Temmuz tarihleri arasında tercihlerini yapacak. 2,5 milyon adayın katıldığı sınav sonrası tercih döneminde uzmanlar, öğrencilere tercih tarihlerini kaçırmamaları ve tercih sırasında danışman öğretmenlerinden yardım almalarını önerdi. Buna ek olarak öğrencilere 24 tercih hakkı olduğunu hatırlatan hatırlatan uzmanlar, tercih haklarının tamamını veya bir kısımını düşündükleri bölüme, üniversiteye kullanabileceğini hatırlattı. Ayrıca nokta atışı tercih yapmak isteyen öğrencilerin, puanı baz alarak değil başarı sıralamasını baz alarak tercih yapması ve tercih sıralamasını oluşturması gerektiğinin altını çizdi.

İşte öğrencilerin tercih sırasında dikkat etmesi gereken tüm detaylar;

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Güney Kore'den Türkiye'ye dikkat çeken tavsiye: Türkiye bu konularda ustadır
Gerçek bir kahraman: Cezayirli Gazi Hasan Paşa!