KPSS sınav sonucu ne zaman belli olacak? 2019 ÖSYM memurluk sınavı...

ÖSYM'nin düzenlediği Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuç tarihi belli oldu. 4 yıllık lisans mezunu adayların girdiği 2019 KPSS sonuçları için geri sayım başladı. Memur olmak için günlerdir sınava hazırlananlar şimdi sonuçlar için bekleyişe geçti.

KPSS sınav sonucu ne zaman belli olacak? 2019 ÖSYM memurluk sınavı...
KPSS sınav sonucu ne zaman belli olacak? 2019 ÖSYM memurluk sınavı...
GİRİŞ 21.08.2019 13:48 GÜNCELLEME 21.08.2019 13:48

Kamuda görev almak isteyen memur adaylarının girdiği 2019 KPSS sınav sonucu açıklanma tarihi belli oldu. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından düzenlenen KPSS Genel Kültür, KPSS Alan bilgisi ve KPSS ÖABT sınav sonuçları 29 Ağustos tarihinde erişime açılacak. Sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih süreci başlayacak. 2020 yılı itibariyle gerekli mülakatları geçen adaylar iş başı yapabilecek.

 

SÜREÇ NASIL İŞLEDİ?

4 Temmuz'da gerçekleştirilen KPSS Genel Kültür-Genel Yetenek sınavının ardından aynı gün içerisinde Eğitim Bilimleri sınavı gerçekleştirildi.

20-21 Temmuz tarihleri arasında KPSS Alan Bilgisi sınavları üç farklı oturumda gerçekleştirildi.

Son olarak yine öğretmen adaylarını yakından ilgilendiren KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi 28 Temmuz tarihinde gerçekleştirildi. 

PEKİ KPSS SONUCU NASIL ÖĞRENİLİR?

 

 

Adaylar KPSS sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Türkiye'den Ermenistan'a ultimatom! (23 Eylül 2020 Günün Önemli Gelişmeleri)
Altın fiyatları düşüşe geçti! Yatırımcılara fırsat doğacak