2020 Bursluluk sınavı ne zaman? İOKBS başvuru tarihi belli oldu mu?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2020 yılında düzenlenecek olan İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) tarihi belli oldu mu? Sıkı bir şekilde sınava hazırlanan öğrenciler MEB'in yeni sınav takvimi araştırmaya başladı. Buna göre 2020 bursluluk sınavı ne zaman olacak? Başvuru ve sınavla ilgili bilinmesi gerekilen ayrıntılar...

2020 Bursluluk sınavı ne zaman? İOKBS başvuru tarihi belli oldu mu?
2020 Bursluluk sınavı ne zaman? İOKBS başvuru tarihi belli oldu mu?
GİRİŞ 27.09.2019 11:07 GÜNCELLEME 27.09.2019 11:07
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl 5, 6, 7, 8, 9, hazırlık sınıfı, 10 ve 11'inci sınıflara yönelik düzenlenen bursluluk sınavı için takvim henüz açıklanmadı. İOKBS - İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı geçtiğimiz sene 2 Haziran'da düzenlenmişti. Buna göre önümüzdeki dönem bursluluk sınavının 7 Haziran 2020 tarihinde yapılması öngörülüyor. Peki eski adı PYBS olan bursluluk sınavı başvuru tarihi açıklandı mı? 

 

 

BURSLULUK SINAVI BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) başvuruları Mart ayında yapılacak. Başvuru işlemleri http://www.odsgm.meb.gov.tr veya https://e-okul.meb.gov.tr internet adreslerinden tamamlanabilecek.

 

 

İOKBS'DE KAÇ SORU SORULACAK KAÇ DAKİKA SÜRECEK?

Sınavda 4 (dört) seçenekli 100 soru sorulacak, sınav süresi 120 dakika olarak uygulanacak. Yani saat 12.00'da sınav sona erecek. İlgili sınavdan başarılı olabilmek için en az 80 net yapılması gerekir. Ayrıca bu ve üzerinde net yaptıktan sonra bazı kontenjanlara göre değişkenlik gösteren puan türlerine göre kazanma şansı arttırılabilir.

BURSLULUK SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

İOKBS sonuçları Temmuz ayında Milli Eğitim Bakanlığı'nın internet adreslerinde ilan edilecek. Okul müdürlükleri öğrenci velisinin istemesi halinde "Sınav Sonuç Belgesi"ni elektronik ortamdan alıp onayladıktan sonra mühürleyerek öğrenci velisine veya öğrenciye imza karşılığı verecektir.

ETİKETLER
bursluluk sınavı
YAZDIR
YORUMLAR 11
 • ece 2 hafta önce Şikayet Et
  bursluluk sınavı 5 eylülde
  Cevapla
 • elif 5 ay önce Şikayet Et
  Burslululuk sınavı 25 nisan da olacaktı covid 19 nedeniyle 7 hazirana ertelendi doğrumu
  Cevapla
 • SEMA YILDIRIM 7 ay önce Şikayet Et
  sınav başvurusu için 17 şubatta dahil mi
  Cevapla
 • Fatih 7 ay önce Şikayet Et
  2020 bursluluk sınav son başvuru tarihi 17 şubat 2020 de. Bakanlığın gelir vergisine tabi serbest çalışanlardan istediği 2019 yılı gelir vergisi matrahını gösteren belge (vergi levhası) mart 2020 de çıkıyor. Bu işte bir terslik yok mu?
  Cevapla
 • guzel 1 tek gun 8 ay önce Şikayet Et
  Hayır bursluluk 25 Nisan Cumartesi günü tüm Türkiye'de yapılacak başvuru tarihi de MEB tarafından daha belli olmadı.
  Cevapla
 • burak 5 ay önce Şikayet Et
  anlasana covid 19 yüzünden ertelendi
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan'dan tarihi açılışta sert sözler: Hiç memnun olmayacaklar
ARES, Türk donanmasının gücüne güç katacak