Ziya Öğretmen 'Kara Gün Dostu' Meslek Liselerinin kahramanlarıyla buluştu

Ziya Öğretmen, Eğitim Buluşmaları kapsamında ilk kez bir il değil, 56 ile birden konuk oldu. İnternet ortamında yapılan “Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları” ekranında, koronavirüs pandemisi sürecinde çok önemli bir rol üstlenen meslek liselerinin kahramanları vardı.

Ziya Öğretmen 'Kara Gün Dostu' Meslek Liselerinin kahramanlarıyla buluştu
Ziya Öğretmen 'Kara Gün Dostu' Meslek Liselerinin kahramanlarıyla buluştu
GİRİŞ 02.05.2020 15:32 GÜNCELLEME 02.05.2020 15:32
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Türkiye’nin dört bir yanındaki meslek liseleri, her gün yeni bir müjdeyi toplumla paylaşıyor. Korona salgınının ilk gününden bu yana üstlendikleri önemli görev, tüm toplumun takdirini topladı ve onları “kara gün dostu” diye nitelemelerine neden oldu.

ZİYA ÖĞRETMEN İLE EĞİTİM BULUŞMALARINDA KONUK BU KEZ O KAHRAMANLARDI

56 ildeki 100 meslek lisesinden 300 öğretmen ve idareci Ziya Öğretmen ile buluştu.

Çok uzun süredir meslek lisesi öğretmenleriyle ayrı bir buluşma planladığını belirten Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, salgın döneminde bu okulların çok özel bir yer edindiğini dile getirdi.

Göreve geldiği ilk günden bu yana meslek liselerine özel bir önem atfettiğini belirten Bakan Selçuk sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bakan yardımcımız, genel müdürümüz, il müdürlerimiz ve sizlerle mesleki eğitimin görkemli günlere doğru yönelmesi için ne gerekiyorsa yapmaya çalışıyoruz. Bugüne kadar pek çok adım attık. Sanayi ile sektör ile doğrudan iletişimdeyiz. Gerçek dünyada ne varsa biz onun karşılığını vermeye çalışıyoruz.

"BU SÜREÇTE İNSANLIĞIN HİZMETİNDE BULUNMAYI ŞEREF ADDEDİYORUZ"

Koronavirüs salgınının ortaya çıktığı ilk günden bu yana meslek liselerinin üstlendiği göreve de değinen Bakan Selçuk, kriz döneminde en hızlı hareket eden okulların meslek liseleri olduğunu söyledi. Selçuk sözlerini şöyle sürdürdü:

“Meslek liselerimiz bu dönemde büyük bir fayda sağladılar, sağlamaya da devam ediyorlar. Son derece kritik bir dönemden geçiyoruz. Artık geleneksel olanın dışında yepyeni dijital alanlar ortaya çıkıyor. Üretim yapmak da dijital beceri gerektiriyor. Bu süreçte milletimizin,  toplumumuzun, insanımızın, bütün insanlığın hizmetinde bulunmayı şeref addediyoruz. Allah’ın izniyle bu günler geçecek. Ama bu dönemde yaptıklarınız unutulmayacak.”

Amacının sanayide, üretimde yeni ne varsa tüm bunları önce meslek lisesi öğretmenleri ardından da öğrencilerinin tanıması olduğunu ifade eden Bakan Selçuk, öğretmenlerden kendilerine yatırım yapmalarını istedi.

Selçuk kısa hitabının ardından öğretmenlerin fikirlerini, önerilerini dinledi. Buluşmada, hem koronavirüs salgını sürecinde yapılanlar, hem de sonraki sürece ilişkin planlar masaya yatırıldı.

 

 

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • caner 1 yıl önce Şikayet Et
    cok değerli bakanımız eğitimde bir eğitimci olarak eğitimin dilinden anlıyor çocuklarımız daha bilgili üretken düşünebilen ahlaklı yanı dürüst yetiştirmek çok önemli
    Cevapla
  • Aykut 1 yıl önce Şikayet Et
    Sayın bakan işe meslek lisesine verilen 1 veya 0 kontenjanlarla başlayabilir. Endüstri bu kadar ilerlerken meslek liselerine gerçekten önem vermemiz gerekiyor. Bu da meslek liseleri özendirilmeli, hem fiziki olarak hem de önleri kapatılmamalı ve mesleki öğretmen kontenjanları artması gerekir.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Fazıl Say'a İmamoğlu tokadı! Dalga geçeyim derken alay konusu oldu
Bakan Karaismailoğlu ve Bakan Soylu uyardı: Kar yağışı perşembeye kadar sürecek!