Haydi çocuklar namaza Ramazan özel yarışmasına

Ramazan ayının güzelliğini evlerinde keşfetmek isteyen çocuklar, Server Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin yeni yarışmasına büyük ilgi gösterdi.

Haydi çocuklar namaza Ramazan özel yarışmasına
Haydi çocuklar namaza Ramazan özel yarışmasına
GİRİŞ 12.05.2020 13:51 GÜNCELLEME 12.05.2020 13:59
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Çocuklara namaz alışkanlığı kazandırmak amacıyla daha önce de başarılı etkinliklere imza atan Server Gençlik, “Haydi Çocuklar Namaza Ramazan Özel” yarışmasını duyurdu.

 

Koronavirüs (Covid-19) önlemleri çerçevesinde evlerinde kalan 41 bin çocuk, yarışmaya kaydoldu. Ramazan sonuna kadar devam edecek yarışmanın katılımcıları, namaz vaktinde tek başına veya ebeveynleriyle birlikte evde cemaatle namaz kılarak puan kazanmaya başladı.

 

120 KİŞİYE ÇEKİLİŞLE AKIL OYUNLARI

Hem Ramazan ayının güzelliğini keşfetmek, hem de bol bol ödül kazanmak isteyen herkesin katılabileceği yarışma 16-30 Ramazan 1441 (9-23 Mayıs 2020) tarihlerini kapsıyor.

Sloganı “Namazını evde kıl, puanları topla, ödülünü al!” olarak belirlenen bu yıla özel yarışmaya katılan çocuklar, evlerinde namaz kılarak puan kazanıyor.

Ailelerin kendi çocuklarına da hediyeler verebileceği yarışma sonucunda, çekilişe katılma hakkı kazanan 6-13 yaş arası 120 çocuğa akıl oyunları hediye edilecek.

Hediye kazanan kişiler www.haydicocuklarcamiye.com ile sosyal medya hesaplarından duyurulacak.

SERVER GENÇLİK HAKKINDA

Server Gençlik ve Spor Kulübü Derneği; gençlerin gelişimine katkı sağlamak amacıyla sosyal bilince ve manevi gelişime önem veren bir grup gönüllü genç tarafından 2016 yılında kurulmuştur.

Hedef kitlemizi, coğrafi sınırların, kan bağının ve dil birliğinin ötesinde dünya üzerinde yaşayan gençler oluşturmaktadır.

Gençlerimizin bedenen ve zihnen sağlıklı, manevi ve ahlaki yönden kendini geliştiren, iç huzurunu keşfeden, kendisine ve çevresine duyarlı bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlamayı hedeflemekte, bu amaçla eğitim merkezli proje ve faaliyetler yürütmektedir.

Server Gençlik; analitik düşünceyi merkeze alan, iç huzuru yakalamış, erdem sahibi bir toplum yapısının dünyayı daha yaşanılır kılacağına inanmaktadır.

Bu bağlamda; sosyal ilişkilerinde sevgiyi esas alan, iyi niyetli, dürüst, erdemli, okuryazar, ilme önem veren, özenli, titiz ve çalışkan, analitik düşünebilen, çağını doğru yorumlayabilen, çağın sorunlarına pozitif çözüm üreten, “sağduyulu” bireylerin yetişmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

YAZDIR
YORUMLAR 4
 • Latif Necati 11 ay önce Şikayet Et
  Maşaallah ne güzel bir iş yapıyor gençler. Çocuklar da harikalar.
  Cevapla
 • Nur Talebesi 11 ay önce Şikayet Et
  Barekallah. Allah gayretinizi arttırsın. Hizmetlerinizi kabul etsin.
  Cevapla
 • Vefa 11 ay önce Şikayet Et
  Bu şartlarda bile hizmet ve faaliyet... Allah razı olsun
  Cevapla
 • rmzn 11 ay önce Şikayet Et
  Maaşallah. Marifet iltifata tabidir.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
TOGG'dan son dakika açıklaması: Gerçeği yansıtmıyor
Türkiye'yi bir üst lige çıkaracak motor! 2023'te çalıştırılacak