Bakan Selçuk açıkladı: EBA TV'de yabancı dil çalışmalarımız olacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Trabzonlu öğretmenlerle buluşmasında "Yazın EBA televizyonunda yabancı dil ile ilgili çalışmalarımız olacak, öğrencilerimizin onu takip etmelerini öneririm" dedi.

Bakan Selçuk açıkladı: EBA TV'de yabancı dil çalışmalarımız olacak
Bakan Selçuk açıkladı: EBA TV'de yabancı dil çalışmalarımız olacak
GİRİŞ 31.05.2020 14:06 GÜNCELLEME 31.05.2020 14:06
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, bayram molası sonrasında dijital ortamda 15’inci kez gerçekleştirilen 'Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları'na Trabzon'dan yüzlerce öğretmen katıldı. Öğretmenler, her zaman görev başında oldukları mesajını iletmek için önlükleriyle ekran karşısına geçerken, videokonferans aracılığıyla yapılan toplantının gündeminde yaz dönemi planlamaları vardı.

Uzaktan eğitimde son 3 haftaya girilirken meslektaşlarından öğrenme kayıplarını azaltmak ve daha verimli bir yaz dönemi geçirmek için önerilerini isteyen Bakan Selçuk, yaz tatili boyunca EBA TV'de yayımlanmak üzere yapılan hazırlıkları anlattı. Bakan Selçuk, "Yazın EBA televizyonunda yabancı dil ile ilgili çalışmalarımız olacak, öğrencilerimizin onu takip etmelerini öneririm. 1 ve 2'nci sınıflarla ilgili bazı çalışmalarımız da devam edecek. EBA TV ve EBA dijital platformda özellikle 1'inci sınıfta olup da okuma yazmaya tam geçememiş ya da bazı dezavantajlardan dolayı okuma yazmaya başlayamamış, okumayı öğrenmiş ama tekrara ihtiyacı olan çocuklarımız için bir takım içerikler olacak. Ayrıca başka sürprizlerimiz de olacak" dedi.

BAKAN SELÇUK AYAKTA ALKIŞLADI

Ziya Selçuk, yeni dönemde artık okuduğunu anlayan çocukların başarılı olacağını vurgularken, çocuklara tatilde bol bol kitap okumalarını ve koronavirüs salgını döneminde biriktirdikleri hatıraları yazmalarını önerdi. Renkli anların da yaşandığı buluşmada Müzik Öğretmeni Cemal ve Sema Erenel çifti, kızlarıyla birlikte merhum sanatçı Yıldırım Gürses’in 'Türküm Ne Mutlu Bana' adlı eserini seslendirdi. Bakan Selçuk, udda Cemal Zihni Erenel, vokalde Sema Erenel ve 1’nci sınıf öğrencisi Erva, klavyede 6’ncı sınıf öğrencisi Saba, kemanda 11’nci sınıf öğrencisi Neva Su’dan oluşan aile orkestrasının sergilediği başarılı performansı ayakta alkışladı. Aynur Korkmaz'ın kızı da 'Ziya Hoca' akrostişiyle yazdığı şiiri paylaşırken, "Yazdık her yere tatil değil uzaktan eğitim, artık hazırız başlasın eğitim öğretim" dizeleri beğeni topladı. Kenan Bülbül ise toplantıya kucağında bebeğiyle katılırken, öğretmenin konuşması sırasında bebeğin de kendi dilinde sohbete eşlik etmesi izleyenleri gülümsetti.

KAYNAK: DHA
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • ADALET BU MU? 3 ay önce Şikayet Et
  4 Yilini dolduran ve tekrar yerlesemedigi icin ogretmenlige donmek zorunda kalan okul mudurleri icin en azindan uc yil sinavsiz okul tercih hakki verilmeli.Bu durum cok adil olurdu.Tekrar sinava tabi tutmak bu insanlari sistem icinde yoketmekten baska bir is olmaz.Milli Egitim Bakanim,bari basarli okul mudurlerine sahip cikin.
  Cevapla
 • ali 3 ay önce Şikayet Et
  Sayın bakanım kısa bir süre zarfında yapılacak teknolojik aletlerle dil öğrenmeye gerek kalmayacağı ve kulağımıza takacağımız bir cihazla duyduğumuz sesi istediğimiz bir dile çeviri yaparak anlayabileceğimizden bahsediliyor. Düşündüğümüzde mantıklı geliyor. Neden yazdığımızda translate gibi çeviri yapan bir program gibi sesleri algılayıp anında çeviri yapan bir cihaz olmasın ki dil öğrenmek için bu kadar zahmet emek ve paraya ne gerek var bence gençlerimizin enerjilerini daha verimli alanlarda kullanabiliriz.
  Cevapla
 • pol 3 ay önce Şikayet Et
  okuduğunu anlamak için dil öğrenmek gerekir, o çeviriler henüz o kadar başarılı değil ki onları yapanlar da o dilleri bilenler, yani dil bilene ihtiyaç her zaman var.
  Cevapla
 • Ali 3 ay önce Şikayet Et
  Sahadan yani öğretmenlerden de yaşanan aksiliklere ve eksik alanlara dair geri dönüt alsanız keşke. Mutfakta neler yaşandığını bilmeniz gerekir. Danışmanlarınız her zaman kuru kuruya şakşakçılık yaparlar. Eskiden padişahlar bile tebdili kıyafetle halkın nabzını tutarlarmış. Size önerim bu noktada da adımlar atmanız. Bu arada bu sene LGS'ye girecek çocukların sayısı %50 artıyor. Bu da tamamen zamanında MEB in çocukları erken başlatma kararının kartopu iken çığa dönüşmüş hali. Fakat çocuklarımız bunun sıkıntısını yaşarken proje okullarda tek tük sınıflar açıldı. Bunlar halk arasında çok konuşulan şeyler sayın bakanım. Bilginize
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum
Binlerce kadro boş! İşte işçi arayan kurumlar ve iş ilanları...