Yaz Kur'an Kursları 'uzaktan eğitimle' başlıyor

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Twitter üzerinden koronavirüs nedeniyle bu sene yaz Kur’an Kursu eğitimlerinin camilerde yapılamayacağını ama televizyon üzerinden yayınlanacağını duyurdu. Diyanet TV üzerinden uzaktan eğitim yöntemiyle gerçekleştirilecek ‘Yaz Kur’an Kursları”, yarın Prof. Dr. Erbaş’ın vereceği ilk dersle başlayacak.

GİRİŞ 29.06.2020 10:35 GÜNCELLEME 29.06.2020 10:35

Diyanet İşleri Başkanlığı, her yıl örgün eğitimin tatile girdiği dönemde cami ve Kur’an kurslarında açtığı Yaz Kur'an Kursları'nın yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında bu yıl uzaktan eğitim yöntemiyle yapılmasına karar verdi.

ERBAŞ: İSTER EVDE İSTER TATİLDE KATILABİLECEKSİNİZ

Diyanet TV'den yayımlanacak programlarla yapılacak kurslar yarın başlayacak ve ilk dersi Başkan Ali Erbaş saat 10.30'da verecek. Sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla çocuklara ve gençlere kursları takip etme çağrısında bulunan Erbaş, "Sevgili öğrenciler, kıymetli gençler bu sene yaz Kur’an kurslarında maalesef camilerimizin o neşe ve huzur dolu atmosferinden ve arkadaşlarınızdan uzak kalacaksınız. Ancak ister evde ister tatilde, nerede olursanız olun yanınızda televizyon ya da internet varsa Diyanet TV’nin yaz Kur’an kursu eğitimlerine büyük bir zevkle katılabileceksiniz" dedi.

 HAFTA İÇİ HER GÜN YAYINLANACAK

6 haftadan oluşan Yaz Kur’an Kursları eğitim programında, Kur’an-ı Kerim okumayı öğrenmek isteyenler için 'Kur’an Öğreniyorum', okuyuşunu güzelleştirmek ve tecvit öğrenmek isteyenler için 'Kur'an Okuyorum', itikat, ibadet, siyer ve ahlak derslerinden yararlanmak isteyenler için ise 'Dinimi Öğreniyorum' başlıkları altında üç farklı ders yer alacak. Dersler Diyanet TV’de 3 kuşak halinde ekrana gelecek. Dersleri takip edemeyen ya da tekrar izlemek isteyenler, Diyanet TV YouTube kanalından ilgili eğitim videolarına erişebilecek.

MÜFTÜLÜKLERDEN KİTAPLAR ÜCRETSİZ VERİLECEK

Başkanlığın 'diyanet.gov.tr' adresli web sitesi üzerinden kayıt yaptıran öğrenciler, en yakın müftülüğe başvurmaları halinde 'Yaz Kur’an Kursu' kitaplarını ücretsiz olarak alabilecek. Ayrıca kitapların PDF formatına da web sitesinden ulaşılabilecek. Yaz Kur’an Kursları'nın sonunda sistemde kayıtlı öğrencilere isteğe bağlı olarak ‘EHYS’ üzerinden test usulü online değerlendirme yapılacak, başarılı olanlara e-başarı belgesi verilecek.

ETİKETLER
kuran kursu
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum
Fransa zor durumda! IMF açık açık uyardı Macron tutuştu