YÖK'ten Şehir Üniversitesi açıklaması

Son dakika haberi: YÖK, faaliyet izni kaldırılan İstanbul Şehir Üniversitesi'yle ilgili açıklama yaptı.

YÖK'ten Şehir Üniversitesi açıklaması
YÖK'ten Şehir Üniversitesi açıklaması
GİRİŞ 30.06.2020 11:21 GÜNCELLEME 30.06.2020 12:39
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

İstanbul Şehir Üniversitesinin faaliyet izni kaldırıldı.

 

 

Yükseköğretim Kurulu'ndan konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Yükseköğretim Kurulu’nun 25 Haziran 2020 tarihli Genel Kurul toplantısında; garantör üniversite olan Marmara Üniversitesi’nin İstanbul Şehir Üniversitesi’ne ilişkin “Gelir açığını karşılama kabiliyetinin bulunmadığı, personel maaşlarının ödenemediği, faaliyetin geçici olarak durdurulması sürecinin uzamasının öğrenci, akademik, idari personel ile kamu ve özel hizmet sağlayıcılarının mağduriyetini arttıracağına ve eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüremeyeceğine” dair tespitleri, Yükseköğretim Denetleme Kurulunun raporları ile birlikte değerlendirilmiş; 2547 sayılı Kanunun Ek madde 11/14 fıkrası gereği: “garantör üniversitenin bu konuya ilişkin tespiti” Yükseköğretim Kurulu tarafından onanarak Cumhurbaşkanlığı Makamına arz edilmiş ve sözkonusu üniversitenin faaliyet izni Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile kaldırılmıştır.

Bilinmelidir ki öğrencilerimizin eğitim ve öğretimi önceliğimizdir. Bu hususta öğrencilerimizin, eğitim ve öğretimlerine dün olduğu gibi bundan sonra da en uygun şartlarda devam etmeleri için gerekli hertürlü tedbirin vakit geçirmeksizin alınacağını bilmelerini isteriz.

Öğrencilerimizin herhangi bir mağduriyet yaşamaması için azami hassasiyetin gösterileceği hususu başta öğrencilerimiz ve aileleri olmak üzere kamuoyuna duyurulur.

 

 

ETİKETLER
yök
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • cahil 2 ay önce Şikayet Et
    bu açıklama bütün endişelerimi giderdi. iyi ki yök gibi kurumlarımız var yoksa ı ne olurdu bu üniversitenin hali demi, ya!...
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Son dakika haberi: 24 Eylül koronavirüs tablosu! Hasta, ölü sayısı ve son durum açıklandı
Selçuk Bayraktar Haber7'ye açıkladı! Teknofest'te büyük sürpriz!