AÖF yaz okulu sınav takvimi açıklandı! Anadolu Üniversitesi AÖF 3 ders açıklaması!

AÖF yaz okulu başlangıcı ve kayıt tarihleri öğrenciler tarafından araştırılıyor. Anadolu Üniversitesi yaptığı son açıklamada AÖF yaz okulu açılacağını duyurmuştu. AÖF yaz okulu takvimi belli oldu. Peki AÖF yaz okulu ne zaman başlayacak? İşte AÖF ile ilgili yaşanan yaz okulu ve 3 ders sınavı gelişmeleri…

AÖF yaz okulu sınav takvimi açıklandı!  Anadolu Üniversitesi AÖF 3 ders açıklaması!
AÖF yaz okulu sınav takvimi açıklandı! Anadolu Üniversitesi AÖF 3 ders açıklaması!
GİRİŞ 18.07.2020 10:21 GÜNCELLEME 18.07.2020 10:21
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Açıköğretim Fakültesi bahar dönemi sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından Anadolu Üniversitesinden yapılacak yaz okulu  açıklaması bekleniyordu. İlk olarak yapılan açıklamada AÖF’te pandemi sebebiyle yaz okulu açılmayacağı, mezun olmak isteyen öğrenciler için 3 ders sınavlarının gerçekleştirileceği açıkladı. Öğrencilerin yoğun talepleri doğrultusunda 2019-2020 eğitim yılında yaz okulu açılmasına karar verdi. AÖF’ten yapılan açıklamada yaz okulu kayıt tarihi ve sınavların başlangıç zamanı duyuruldu. Ayrıca AÖF 3 ders sınavının yapılıp yapılmayacağı belli oldu. İşte Anadolu Üniversitesinden yapılan son açıklamalar…

 

AÖF 3 DERS SINAVI UYGULANACAK MI?

Anadolu Üniversitesi yaptığı açıklamada 2019-2020 eğitim yılında üç ders sınavının uygulanmayacağını açıkladı. Üç ders sınavı yerine kayıt ya da ders seçimi için ön şart gerektirmeyen yaz okulu uygulanacak. Öğrenciler yaz okulunda istedikleri beş dersi seçebilecek.

AÖF YAZ OKULU KAYITLARI NE ZAMAN ?

Anadolu Üniversitesi tarafından AÖF yaz okulu kayıtları 20 Temmuz- 28 Temmuz tarihlerinde https://aof.anadolu.edu.tr/kayit/ adresi üzerinden yapılacak.

 

AÖF YAZ OKULU SINAV TARİHLERİ BELLİ OLDU!

Anadolu Üniversitesi yaptığı açıklamada yaz okulu sınavlarının 5 Eylül tarihinde gerçekleştireceğini açıkladı. Şartların elvermesi durumunda sınavlar yüz yüze şeklinde gerçekleştirilecek. Aksi bir durumda AÖF yaz okulu sınavları çevrimiçi (online) olarak yapılacak.

YAZ OKULUNA KİMLER KAYIT YAPTIRABİLİR?

Açıköğretim Sistemine kayıtlı olan (aktif-pasif) öğrenciler yaz okuluna kayıt yaptırabilecekler. Güz ve bahar döneminde kayıt yenilemeyen öğrenciler yaz okulundan ders alabilir.AÖF yaz okuluna kayıt yaptıracak adaylar hiç almadıkları dersleri yaz okulunda alabilirler. Adaylar yaz eğitiminde en fazla 5 ders seçiminde bulunabilecek.

YAZ OKULUNDA HANGİ DERSLER AÇILACAK?

AÖF yaz okulunda hangi derslerin açılacağı ilgili birim kurulu kararı ve Senatonun onayıyla okulu kayıt tarihlerinden sonra belirlenir. 

2019-2020 YAZ OKULU ÜCRETLERİ BELLİ OLDU!

Alınan Ders Sayısına Göre Ödenecek Öğretim Gideri Ücreti
Yaz okulunda 1 Ders alan öğrenci Toplam 160 TL
Yaz okulunda 2 Ders alan öğrenci Toplam 175 TL 
Yaz okulunda 3 Ders alan öğrenci Toplam 190 TL 
Yaz okulunda 4 Ders alan öğrenci Toplam 205 TL 
Yaz okulunda 5 Ders alan öğrenci Toplam 220 TL 

ETİKETLER
kayıt takvimi
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Armağan Üreten 1 yıl önce Şikayet Et
    Bu haber doğru bir haber değil. Üniversite henüz bir açıklamada bulunmadı. Bilgiyi aldığınız yer www.aof.com.tr isimli bir site ve Anadolu Üniversitesi ile ilgisi yok. Konuyu okuldan teyit etmeniz gerekirdi.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
ASELSAN'dan milli artırılmış gerçeklik gözlüğü
Esenyurt'ta kadın sürücüye tekme tokat daldı, "Erkek sandım" diye savunma yaptı