Bakan Selçuk'tan 'özel öğrenci' açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Bakanlık olarak özel öğrencileri her alanda desteklemeleri ve onların geleceğe daha emin adımlarla yürümesini sağlamalarının, şahsı adına kutsal bir vazife olduğunu bildirdi.

Bakan Selçuk'tan 'özel öğrenci' açıklaması
Bakan Selçuk'tan 'özel öğrenci' açıklaması
GİRİŞ 21.07.2020 15:45 GÜNCELLEME 21.07.2020 15:45
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Selçuk, Bakanlığın merkez binasında, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla özel öğrencilerin katılımıyla 81 ilde düzenlenen resim yarışmasında, her ilde birinci olan eserlerin bulunduğu sergiyi açtı.

Bakan Selçuk, serginin açılışında yaptığı konuşmada, Türk milleti için çok özel bir günün anısına gerçekleştirilen resim yarışmasında, özel öğrencilerle bir arada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 

Türk milletinin 15 Temmuz'da verdiği mücadelenin ardından kazanılan demokrasi zaferinin 4. yılını büyük bir gururla andıklarını belirten Bakan Selçuk, "Milli Eğitim Bakanlığı olarak, okullarımızda gerek ders içi gerek ders dışı faaliyetlerle bu kutlu günün öğrencilerimiz tarafından daha iyi anlaşılması ve en önemlisi ders çıkarılması gayreti içindeyiz." ifadelerini kullandı.

Çocukların demokrasi bilincinin gelişimi için çaba gösterdiklerine işaret eden Selçuk, "Bu çabanın ailede ve toplumumuzda bir karşılığı olmalıdır. Bu bağlamda çocuklarımızın demokrasi algısının her mecrada, çocuklarımızın olduğu her yerde, desteklenmesi bizler için kıymetlidir." değerlendirmesini yaptı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, resim sergisinde özel öğrencilerin ortaya koyduğu eserlerin önemli olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Bakanlık olarak özel öğrencilerimizi her alanda desteklemek ve onların geleceğe daha emin adımlarla yürümesini sağlamak, şahsım ve bakanlığım adına kutsal bir vazifedir. Bakanlık olarak eğitimde adalet temelli bir yaklaşımı güçlendirmek için hayata dezavantajlarla devam eden çocuklara sahip çıkmak, önceliklerimiz arasında yer alıyor. Özel çocuklarımız için 2023 Eğitim Vizyonu'nda yapacak olduğumuz çalışmaların her bir bireyin hakkını eşit şekilde koruma ve hakkı sahibine teslim etme bakış açısıyla işe başlamıştık. Bu perspektifle birçok çalışmayı öğrencilerimizin daha kaliteli eğitim almaları için özveriyle gerçekleştiriyoruz."

YORUMLAR 4
 • PARS 3 yıl önce Şikayet Et
  "ÖZEL ÖĞRENCİ" ayrımını yapmaya ne gerek vardı acaba?
  Cevapla
 • Abdurrahman 3 yıl önce Şikayet Et
  Şimdi sistemi şöyle özetleyelim fakir insan çocuğunu parası olmadığı için devlet okulunda okutuyor devlet çocuğunu özelde okutan zengine fakir adamdan aldığı vergiyle birde teşvik veriyor yani fakirler el birliğiyle zengin çocuklarını okutuyoruz işte adil bir sistem.
  Cevapla
 • Celal 3 yıl önce Şikayet Et
  Eğitim maalesef çökmüş tür. okumak ve okutmanın bir anlamı tok artık. ben her üniversite mezununa iş vermek zorundamıyım diyen bir anlayışın içindeyiz maalesef. çocuklarımız okusa ne olur okumasa ne olur!
  Cevapla
 • Vatandaş 3 yıl önce Şikayet Et
  Okutmayın o zaman, verin bir işe, meslek öğrensin. Hangi ülkede bütün üniversite mezunlarına iş garantisi veriliyor acaba? Ülkenizi bir sevin önce!
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Eray Güçlüer'den suikast analizi! MİT'in o sözüne dikkat
Başkan Erdoğan'dan Türkçe seslenen Yunan gazeteciye cevap