Pamukkale Üniversitesi Rektörü hakkında soruşturma açıldı

Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağ hakkında soruşturma açıldı.

Pamukkale Üniversitesi Rektörü hakkında soruşturma açıldı
Pamukkale Üniversitesi Rektörü hakkında soruşturma açıldı
GİRİŞ 09.08.2020 01:46 GÜNCELLEME 09.08.2020 01:46
Bu Habere 28 Yorum Yapılmış

YÖK'ten yapılan yazılı açıklamada, Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğünce 7 Temmuz 2020'de öğretim görevlisi kadrosu için ilana çıkıldığı anımsatıldı.

 

Açıklamada, "İlanda özel şartların kişiye özel olarak belirlenerek Rektör Hüseyin Bağ'ın eşini tarif eder şekilde olması nedeniyle; Yükseköğretimin teamül ve etik ilkeler ile bağdaşmayacak nitelikte davranışları ile güvenirliği zedelenen rektör hakkında Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 7 Ağustos tarihli talimatı ile Yükseköğretim Denetleme Kurulunca soruşturma yapılması uygun bulunmuştur." denildi.

Bilindiği üzere 2017 yılında yine aynı üniversitede Bağ'ın eşinin enstitü sekreterliği görevine atanması konusunda YÖK tarafından yapılan uyarı neticesinde üniversite tarafından yapılan işlemin geri çekildiği anımsatılan açıklamada, "Konuyu görüşmek üzere Yükseköğretim Genel Kurulu 10 Ağustos'ta toplanacak olup rektörün durumu bu toplantıda acil olarak değerlendirilecektir. YÖK olarak, akademik camianın itibarını zedeleyen uygulamalara, tutum ve davranışlara asla müsamaha gösterilmeyeceğini kesin bir dille ve uyarı mahiyetinde ifade ederiz." ifadeleri kullanıldı.

 

 

YAZDIR
YORUMLAR 28
 • cengizhan 1 ay önce Şikayet Et
  Öğretim görevlileri yada diğerleri bir sınav yapılıyor adrese teslim şartlar tamamen kişiye özel hazırlanıyor.Bu konulardaki şartları açın okuyun.
  Cevapla
 • zico 1 ay önce Şikayet Et
  üniversitelerin genelinde var tarifle alım yapmak hepsini denetlesinler
  Cevapla
 • vedat 1 ay önce Şikayet Et
  eşi çalışacak başka yer bulamadı mı başörtülü olması ak parti algısı yarattı türkiyede milonlarca işsiz var bunları ak partiden soğutuyor
  Cevapla
 • Turan 1 ay önce Şikayet Et
  akademisyen almadan önce kpss şartı ve puan kriteri getirilmelidir...
  Cevapla
 • yusuf 1 ay önce Şikayet Et
  başörtülü eşini daha önce de sekreter yapmış basında yer alınca istifa etmiş eşi şimdi yeni bir deneme bunlar ak partiye zarar veriyor halkımızda algı oluşuyor hükümet bunu uyarmalıydı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Tahta parçalarını 200 saatte bakın neye çevirdi!
Gerçek bir kahraman: Cezayirli Gazi Hasan Paşa!