Bakan Selçuk'tan yüz yüze eğitim açıklaması: Ücretsiz olacak...

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), okul öncesi eğitim ve ilkokul birinci sınıf öğrencilerini okullarıyla buluşturmaya yönelik hazırlıklarını tamamladı. Bakan Selçuk, Kovid-19 tedbirleri kapsamında, MEB ve Sağlık Bakanlığı arasındaki entegrasyon sistemi ve uyarı mekanizmasının hazır olduğunu bildirdi.

Bakan Selçuk'tan yüz yüze eğitim açıklaması: Ücretsiz olacak...
Bakan Selçuk'tan yüz yüze eğitim açıklaması: Ücretsiz olacak...
GİRİŞ 19.09.2020 18:07 GÜNCELLEME 19.09.2020 18:47
Bu Habere 66 Yorum Yapılmış

Yüz yüze eğitimin başlayacağı 21 Eylül öncesinde MEB'in merkez ve saha koordinasyonu, anlık bilgilendirmelerle sağlandı ve tüm birimler koordineli bir şekilde çalıştı.

ÜLKE GENELİNDE ÇALIŞMALAR TAMAMLANDI

Sürecin başından itibaren merkezde ve sahada, çalışmaları bizzat koordine eden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ülke genelinde okullarda gerekli tüm dezenfeksiyon çalışmalarının tamamlandığı gibi gerekli hijyen ve dezenfektan ihtiyaçlarının da il müdürlükleri tarafından karşılandığını, ayrıca ihtiyaç durumunda kullanılmak üzere tüm okullarda ateş ölçer bulundurulmasının sağlandığını kaydetti.

"Çocuklarımızı okulları ve arkadaşlarıyla buluşturmak için hazırız" diyen Bakan Selçuk, çalışmalarla ilgili değerlendirmesine şöyle devam etti:

'MASKELER ÜCRETSİZ OLACAK'


"Önümüzdeki üç hafta içinde tüm öğrencilere ücretsiz maske desteği vereceğiz. 81 ilde ihtiyaç duyulan maskeleri, mesleki eğitim kurumlarımız ve halk eğitim merkezlerimizde üreterek okullarımıza ulaştırdık. Öğrencilerimizin okullara ulaşımları için servislerle ilgili planlamalar tamamlandı. Ayrıca, tüm illerde servis şoförlerine yönelik öğrenci taşımasında uymaları gereken tedbirleri kapsayan eğitimler de tamamlanarak gerekli bilgilendirmeler yapıldı. Tüm illerde, il müdürlükleri koordinasyonunda velilerimize yönelik bilgilendirme toplantıları yapıldı. Ayrıca, randevu vermek suretiyle okul ziyaretleri planlanarak velilerin okullardaki hazırlıklar ve salgın önlemlerine yönelik tedbirleri görmeleri sağlandı."

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk

Bakan Selçuk, korona virüs tedbirleri kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında oluşturulan entegrasyon sistemi ve uyarı mekanizmasının da hazır olduğunu ifade etti.

'GEREKLİ TEDBİRLER ALINACAK'


Sistem sayesinde öğrenci, öğretmen, eğitim kurumlarındaki tüm çalışanlar ve okul servisi şoförlerinde olası bir risk ortaya çıkması durumunda, eğitim kurumu yöneticilerine anlık bildirimler yapılacak. Okul yönetimleri, alınan bildirimin ardından hemen harekete geçerek Sağlık Bakanlığı rehberindeki prosedürleri uygulayacak ve gerekli tedbirler alınacak. Sistem, olası bir risk durumunda öğrencinin sınıfındaki, hatta okul servisinde birlikte seyahat ettiği diğer öğrenciler için uyarı bildirimi yaparak tedbir alınmasını sağlayacak.

 

 

YORUMLAR 66
 • Merve 2 yıl önce Şikayet Et
  Ben lise ögrencisiyim. Baence 8 ve liseler açilmali.1 siniflari n acilnasi bnce sacma . 1.siniflar her turlu konularıni ogrenebilir ailelerinden mutlaka okuma yazma bilen vardir ogrerebilirler ama her lise ogrecisinin oyle bir hakki yok.
  Cevapla
 • Emrah 2 yıl önce Şikayet Et
  Önce sağlık sonra eğitim
  Cevapla
 • Alperen 2 yıl önce Şikayet Et
  Sistem uyarı yaptı diyelim. İş işten geçtikten sonra nete yarar. Koca koca adamlara maske mesafeyi anlatamadık çocukları nasıl uyacak. Okullar tamamen uzaktan eğitim olmalı. Bu dönemde okulları açmak cinayettir. Pantemi öyle kontroldan çıkar ki geriye dönülmez.
  Cevapla
 • Sevgi 2 yıl önce Şikayet Et
  Çocuklar bizden daha akıllı
  Cevapla
 • Auy 2 yıl önce Şikayet Et
  Çok biliyorsunuz ama boş konuşuyorsunuz
  Cevapla
 • Ayşe 2 yıl önce Şikayet Et
  Okullar açılsın diyenler şaka gibi gercekten
  Cevapla
 • Sivasli 2 yıl önce Şikayet Et
  Sensin sakaci uzaktan egitimce ders anlasilmiyor ufleyen cat pat ses cikaran bagiran cagiran biz hic dersi anlamadan bitiriyoruz..buyuk siniflar daha kotu durumda kufur eden hakaret eden ve kim yaptigi belli olmadigi icin dozu acanlar mevcut durumda biz 3.sinifi anlamadan 4 olduk bu sene okul acilmazsa sene tekrari yapilsin lutfen saka yapmiyoruz biz
  Cevapla
 • Mine 2 yıl önce Şikayet Et
  Her yer açılırken sıkıntı yok okullar açılınca mı şaka gibi? Gerekli tedbirler alındıktan sonra pekâlâ açılabilir....
  Cevapla
 • Kaan ışık 2 yıl önce Şikayet Et
  Sanırım bunu derken sınava gircekleri unuttunuz?
  Cevapla
 • HAKAN KARABULUT 2 yıl önce Şikayet Et
  sayın bakanım okullar ne zaman açılacak bize bir ümit bir tarih verin çocuğumuz baba okulu özledim diyor ne zaman gideceğim diyor avuta avuta söylenecek söz bulamıyorum artık en azından şu veya bu zaman deyin yoksa durum çok daha vahim mi
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika haberi: Ardahan'da korkutan deprem! Çevre illerde de hissedildi (Son Depremler)
Teröristler saldırıdan 10 dakika önce kameraya böyle yansıdı