Son dakika haberi: EBA çöktü mü? Milli Eğitim Bakanı Selçuk açıkladı

Son dakika haberi: Yüz binlerce öğrencinin dersleri takip ettiği EBA'ye erişim sorunu yaşanıyordu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, EBA çöktü mü, EBA TV ne zaman açılacak soruları üzerine açıklama yaptı. Selçuk, EBA'da yaşanan sıkıntıyla ilgili, "Yüz yüze eğitimle birlikte talepte yoğunluk oldu. Aksaklıkların giderilmesi için çalışma yapılıyor" dedi.

GİRİŞ 22.09.2020 12:15 GÜNCELLEME 22.09.2020 14:59
Bu Habere 115 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi: EBA'ye erişim sıkıntısı yaşanıyordu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yaşanan sıkıntıyla ilgili açıklama yaptı. 

EBA TV ÇÖKTÜ MÜ? 

 

 

Bugün birçok öğrenci, EBA'ye erişimde sıkıntı yaşadı. EBA TV çöktü mü, EBA TV'ye neden girilemiyor, EBA ne zaman açılacak soruları en çok merak edilenler arasındaydı.

Bakan Selçuk, yaptığı son dakika açıklamada EBA 'da yaşanan sıkıntıyla ilgili merak edilen soruları yanıtladı. Selçuk, şunları söyledi:

"Bu bizim için olumlu bir haber çünkü inanılmaz bir talep var. Özellikle yüz yüze eğitimin başladığı günlerde bu talepte bir sıçrama oluştu. Bunla ilgili teknik arkadaşlar çalışıyor. Dünyanın çok büyük sitelerinde kimi zaman duraksamalar, aksamalar oluyor. Belli bir süre sonra gideriliyor. Şu anda da arkadaşlarımız bu çalışmanın içerisindeler. Bu altyapı giderek de daha da güçlenecek. Bu talebin karşılanması için her türlü tedbiri alıyoruz almaya da devam edeceğiz. Bu anlamda EBA destek merkezlerinin bugün itibarıyla yarım saat önceki sayı itibarıyla 8 bin 668 olduğu, akşama kadar 9 bin olur sanırım. Oralarda da çok daha rahat bir erişim imkanı olacak. Gereken tedbirler alınıyor."

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 115
 • Abdullah Yeşilkaya 10 ay önce Şikayet Et
  1 milyon öğretmen birer maaşı bu konuda bakanlığa bağışlasa hem altyapı sorunu çözülür hem de bilgisayarı olmayan ailelere bilgisayar alınır. Ülkemizin bu zor günlerinde 7 aydır okula gitmeden tam maaş ve tam ek ders ücreti alan öğretmenlerimizden bir defalık fedakarlık bekliyoruz,saygılar.
  Cevapla
 • Kul Ali 10 ay önce Şikayet Et
  Ögretmen maaşı kadar vergi veriyor. Sen ne kadar veriyorsun. Vergi kaçırmada tablet al. Ögretmenime selam olsun.
  Cevapla
 • Alpaslan 10 ay önce Şikayet Et
  Tabii canım. Hemen verelim. Sen yeter ki iste. Ağzı olan konuşuyor.
  Cevapla
 • Erol 10 ay önce Şikayet Et
  Sen bir alçaksin. Sen bir fedakarlık yapta yüksek bir yerden atla.
  Cevapla
 • ayhan 10 ay önce Şikayet Et
  7 ay mı,,,iftira
  Cevapla
 • ilkper 10 ay önce Şikayet Et
  Daha mantıklı bir şey teklif edeyim:83 milyon bizden, 5 milyonda Suriyeden. 88 milyon kişi başı 15'er lira bağışlasın bakanlığa... Yükü öğretmenlere yükleme...
  Cevapla
 • Nerede 10 ay önce Şikayet Et
  Havelsan yerli zoom yapmıştı nerede
  Cevapla
 • Harcamaz 10 ay önce Şikayet Et
  Bazı okullarda zoom üzerinden ders işlenmeye çalışılıyor ama katılım az öğrenci zoomda internet harcamaz
  Cevapla
 • Çökmezdi 10 ay önce Şikayet Et
  Eba lise ,eba orta okul ve eba ilkokul olarak iki yada üç farklı eba sistemi ayrı ayrı kurulsa çökme olmaz biraz belki ilk başta pahalı olurdu ama çökmezdi
  Cevapla
 • Çökmezdi 10 ay önce Şikayet Et
  Eba lise ,eba orta okul ve eba ilkokul olarak iki yada üç farklı eba sistemi ayrı ayrı kurulsa çökme olmaz biraz belki ilk başta pahalı olurdu ama çökmezdi
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika haberi: İsrail'den 'Türkiye yardım teklifini reddetti' iddiasına yalanlama
Bakanlar afet bölgesinde açıklama yaptı... Yangında son dakika gelişmesi