MEB LGS Aralık ayı örnek soruları yayımladı! 2021 LGS'de öğrenciler hangi konulardan sorumlu?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından LGS sınavına katılacak öğrenciler için hazırlanan Aralık ayı örnek soruları yayınlandı. 2021 yılında 6 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek sınavla ilgili MEB yazılı açıklama yaptı. Liseye Geçiş merkezi sınavında öğrenciler tüm müfredat ve konulardan sorumlu olacak. İşte LGS Aralık ayı örnek sorular…

MEB LGS Aralık ayı örnek soruları yayımladı! 2021 LGS'de öğrenciler hangi konulardan sorumlu?
MEB LGS Aralık ayı örnek soruları yayımladı! 2021 LGS'de öğrenciler hangi konulardan sorumlu?
GİRİŞ 02.12.2020 13:25 GÜNCELLEME 02.12.2020 13:25

MEB Bakanlığı sınav yılında olan ve eğitim öğretimlerine uzaktan devam eden 8. sınıf  öğrencilere destek kaynak sağlamaya devam ediyor. Sözel ve sayısal olarak yayımlanan örnek sorularda sınav sürecinde olan öğrencilere yardımcı olmayı hedefleyen Milli Eğitim Bakanlığı düzenlenecek merkezi sınavla ilgili öğrencileri yakından ilgilendiren açıklama yaptı. Aralık ayı örnek sorularında sayısal bölümde Matematik ve Fen Bilimleri dersinden 10 soru, sözel bölümde Türkçe 10 soru, T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersinden 5 soru, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 5 soru ve Yabancı Dil dersinden (İngilizce) 5 soru yer aldı. 2021 yılında gerçekleştirilecek sınavla ilgili müfredat açıklaması geldi. İşte yapılan son açıklamalar ve yayınlanan Aralık ayı LGS örnek soruları…

 

 

MEB LGS ARALIK AYI ÖRNEK SORULARINI YAYINLADI!

Milli Eğitim Bakanlığının resmi sosyal medya hesabından paylaşılan yazıda  sınav sürecinde olan öğrencilerin her adımda yanında olduklarını belirtildi. MEB: 2019 ve 2020 LGS’de olduğu gibi, 2021 LGS’ye hazırlık sürecinde de her ay örnek soru kitapçıkları yayımlayacağız.” ifadelerine yer verildi.

 

 

LGS ARALIK AYI SÖZEL  ÖRNEK SORU KİTAPÇIĞI İÇİN TIKLAYINIZ

LGS ARALIK AYI SAYISAL ÖRNEK SORU KİTAPÇIĞI İÇİN TIKLAYINIZ

LİSEYE GEÇİŞ SINAVINDA ÖĞRENCİLER HANGİ KONULARDAN SORUMLU OLACAK?

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada merkezi sınavların kapsamında bir değişiklik söz konusu olmadığı hatırlatıldı. Öğrenciler 2020-2021 eğitim öğretim yılında MEB tarafından yapılacak sınavlarda tüm müfredattan sorumlu olacak. Süreçle ilgili önümüzdeki günlerde bir değişiklik olması durumunda konu tekrar değerlendirilecek.

HER AY ÖRNEK SORULAR YAYINLANMAYA DEVAM EDECEK!

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan (MEB) yapılan yazılı açıklamada, LGS kapsamında düzenlenecek merkezî sınava katılacak öğrenciler için hazırlanan bu yılki ilk örnek soru kitapçığının aralık ayı itibarıyla 8’inci sınıf öğrencilerinin kullanımına sunulduğu belirtildi.

Açıklamada, örnek soru kitapçıklarının 2018-2019 öğretim yılından beri yayımlandığı, 2019-2020 öğretim yılında Türkçe, matematik, fen bilimleri, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı dil (İngilizce) dersleri ile ilgili toplam 450 örnek sorunun yayımlandığı hatırlatıldı. Kullanıma sunulan 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı aralık ayı örnek sorularında, Türkçe, matematik ve fen bilimleri derslerinden 10'ar, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı dil (İngilizce) derslerinden 5'er soru yayımlandı. Örnek soruların, 6 Haziran 2021'de gerçekleştirilecek LGS’ye yönelik olarak öğrencilere destek sağlamak amacıyla her ay yayımlanmaya devam edeceği bildirildi.

İŞTE ARALIK AYINDA YAYINLANAN ÖRNEK SORULAR!

LGS ÖRNEK SÖZEL SORULAR

LGS ARALIK AYI SAYISAL ÖRNEK SORULAR!

 

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
AK Parti Sözcüsü Çelik: Militan diyenler faşistin ta kendisidir!
(26 Ocak 2021 Günün Önemli Gelişmeleri)