Sınavlar ve karneler için son dakika kararları! MEB ve Bakan Selçuk duyurdu

Son dakika haberi: MEB'in açıklamasına göre yüz yüze eğitim sınavları ertelendi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Bu yıl, olağanüstü bir süreçten geçiyoruz Süreç hızlı değişiyor; kararlar, uzun değerlendirmeler doğrultusunda alınıyor. Bilim Kurulunun tavsiyeleri ve Sağlık Bakanlığımızın değerlendirmeleri doğrultusunda yüz yüze sınav konusunu yeniden ele aldık " diyerek alınan kararları duyurdu. İşte ayrıntılar...

GİRİŞ 25.12.2020 15:39 GÜNCELLEME 26.12.2020 10:59
Bu Habere 158 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi: Yüz yüze yapılması planlanan sınavlar için Milli Eğitim Bakanlığı'ndan açıklama geldi.

Sınavlar ne zaman yapılacak diye merak edilirken MEB'den yapılan açıklamaya göre Karne notu için sınavlar yarıyıl tatili sonrasına ertelendi. 

SINAVLAR NE ZAMAN, İPTAL Mİ OLDU?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okullarda sınavların ne zaman yapılacağı konusunda ve karneler dağıtılacak mı sorusuna açıklık getiren kararı sosyal medya hesabından şu açıklamayla duyurdu:

Sevgili Öğrencilerimiz,

Biz eğitimi, ders konularını sizlere yüklemek için değil; sizleri bilgiyle yetiştirmek ve donanımlı bir şekilde geleceğe hazırlamak için veririz. Sınavlar da bu bilgileri ne kadar aldığınızı ölçmek ve durumu değerlendirmek için yapılır. Sınavın başka bir amacı yoktur. Eğer bugün bir öğrenme kaybınız olur ve biz bunu fark etmezsek bu eksikler, hayatınız boyunca karşınıza çıkar.

SINAVLAR ERTELENDİ KARNELER İÇİN KARAR AÇIKLANDI

Bu yıl, olağanüstü bir süreçten geçiyoruz Süreç hızlı değişiyor; kararlar, uzun değerlendirmeler doğrultusunda alınıyor. Bilim Kurulunun tavsiyeleri ve Sağlık Bakanlığımızın değerlendirmeleri doğrultusunda yüz yüze sınav konusunu yeniden ele aldık Aldığımız kararla ilkokul ve ortaokul öğrencilerimiz karne notlarım bu dönem ders etkinliklerine katılım puanı üzerinden alacak. Lise öğrencilerimizin birinci dönem notların ise ikinci dönem yapacağımız yüz yüze sınavlarla belirleyeceğiz.

Lütfen, siz şu an sadece sağlığınıza ve derslerinize odaklanın. En çok ihtiyacımız olan şey sağlık ve geleceğe dair tek güvencemiz sizlersiniz.

Güzel bir gün diliyorum.

 

YARIYIL TATİLİ NE ZAMAN, KAÇ GÜN OLACAK?

25 Ocak 2021 Pazartesi günü başlayacak yarıyıl tatil süresine ikinci dönemdeki bir haftalık ara tatil süresi de eklenmiştir.

OKULLARDA İKİNCİ DÖNEM NE ZAMAN BAŞLAYACAK?
 
2020 - 2021 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başlayacaktır.

YORUMLAR 158
 • gamze 3 yıl önce Şikayet Et
  Daha meb ne yapsın kitabını ver tabletini ver internetini ver o yetmedi mi trt den ders yap odamı yetmedi canlı ders yapsın buda yetmedi sınavı kaldır eee daha ne istiyorsunuz söyleyin onuda yapsın her şeyi devletten beklemeyin biraz siz çaba gösterin bi zahmet
  Cevapla
 • Şeyma 3 yıl önce Şikayet Et
  Artık ziya hocayı suçlamayın ya yeter Artık o da biz öğrenciler için çaba sarf ediyor tamam doğru sürekli kararlar alıp değiştiriyor ama Bizim sağlığımız için böyle yapıyor Okulları 1 ay açtılar vakalar tavana fırladı Okulları açsalar bir dert açmasalar başka bir dert adam artık ne yapacağını şaşırdı ziya hoca elinden gelenin en iyisini yaptı yapmayada devam ediyor ziya hocadan daha iyisini bulamazsınız İnşaAllah en kısa zamanda kovid 19 biter okullarımız açılır hepimiz sağlıklı bir şekilde eğitim almaya devam ederiz
  Cevapla
 • Zeycan ilçi 3 yıl önce Şikayet Et
  İnşallah
  Cevapla
 • P❤M 3 yıl önce Şikayet Et
  Çok çok haklısın canım ziya hocadan daha iyisini bulamayız Oda bizim için elinden gelenin en iyisini yapıyor
  Cevapla
 • Sizi ilgilendirmez 3 yıl önce Şikayet Et
  Ayn ziya hocadan daha iyisini bulamayızz
  Cevapla
 • Sence ben kimim 3 yıl önce Şikayet Et
  Çok haklısın Şeymacım
  Cevapla
 • ÖĞRENCİ 3 yıl önce Şikayet Et
  Bizim alt yapımız yok bu yüzden de ilk başta yapılan canlı derslerin çoğuna giremedim ama genelde bütün derslere girdim.=)
  Cevapla
 • gönder 3 yıl önce Şikayet Et
  her şeye tama diyorum ancak şuan ben lise öğrenci olarak neden benim sınavlarım ertelendi
  Cevapla
 • Solmaz Tekin 3 yıl önce Şikayet Et
  Sayın Bakanım Benim de okula giren iki tane çocuğum var Biri 4 sınıf 1'de 7. Sınıf öğrencisi evimize sadece bir bir tane telefon var derslere nasıl katılabiliriz acaba
  Cevapla
 • İSMİNİZ 3 yıl önce Şikayet Et
  Sadece telefon mu var tablet bilgisayar yok mu
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan, Pedro Sanchez ile görüştü!
Rusya'dan sürpriz 'Taliban' hamlesi!