Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan son dakika açıklamaları! Okullar...

Son dakika haberi: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların ara tatile girmesinin ardından velilere sosyal medya hesabından bir çağrıda bulundu.

GİRİŞ 27.01.2021 17:44 GÜNCELLEME 28.01.2021 13:44
Bu Habere 61 Yorum Yapılmış

Son dakika haber: Bakan Selçuk, "Sevgili Velilerimiz, Yarıyıl tatilini geçirdiğimiz şu günlerde sizlerden birkaç ricam var: Lütfen, çocuklarınızın ekranlardan uzak olmasını sağlayın. Mümkünse ev işlerinde size destek olsunlar. Birlikte geçirdiğiniz vakitlerde kitap okuyun. Dinlenmeleri için bunlar çok önemli." açıklamasında bulundu.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 2020-2021 eğitim öğretim yılı yarıyıl dönemi kapanış programında öğrencilere seslendi. 15 Şubat tarihinden itibaren sizleri okullarda görmek istiyoruz diyen Bakan “Salgın koşullarını dikkate alarak bu değerlendirme yapılıyor. Baharı okullarımız da hep birlikte karşılayalım.” şeklinde konuştu.

YÜZ YÜZE EĞİTİME NASIL GEÇİLİR?

Bakan Ziya Selçuk hafta içinde katıldığı canlı yayında yüz yüze eğitimle ilgili merak edilen soruları yanıtladı. “15 Şubat’ta okulları açmakla ilgili ilke kararı aldık” ifadelerini kullanan Bakan okulların açılma şekliyle ilgili tecrübe sahibi olduklarını hatırlattı.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2. dönemin başlangıç tarihi olan 15 Şubat tarihinde okulların açılabilmesi için çalışma yaptığını biliniyor. Bakan Selçuk pandemi sebebiyle dinamik bir sürece sahip olan durumda okulların açılması üzerinde çalışılan senaryolarla ilgili olarak “ İki gün iki gün bölmek gibi ya da belli sınıf seviyelerinde kademeli olarak açmak gibi. Çok farklı senaryolarımız, uyguladıklarımız ve uygulamadıklarımız var” dedi. MEB bu dönem başında kademeli olarak yüz yüze eğitime geçiş yapmıştı. Buna benzer bir geçişin ikinci dönemde yaşanması bekleniyor.

YAZDIR
YORUMLAR 61
 • nil kara 1 ay önce Şikayet Et
  ortaokuluar 7 sınıflar 5 ğünü yap
  Cevapla
 • nil kara 1 ay önce Şikayet Et
  lise 2 ğünü yap sayın bakan ziya öğretmenim
  Cevapla
 • nil kara 1 ay önce Şikayet Et
  sayın bakan okukulumu çok özledim ziya öğretmenim okulu çok özledim 5 67 akısın lülfen
  Cevapla
 • nil kara 1 ay önce Şikayet Et
  hepsi açıksın okullar tüm sayın bakan ziya öğretmenim
  Cevapla
 • zeynep kara 1 ay önce Şikayet Et
  okullar hepsi açıksın lülfen açıksın tüm okullar sayın bakan
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye ve Yunanistan zirvesinin ardından son dakika açıklamaları
Masum Türker: Yabancılar Türkiye’yi fon oyunu ile soydu